Kategoria: Hobby

 • Kolekcje i kolekcjonowanie

  Kolekcje i kolekcjonowanie

  A teraz sprawa przeciwna wobec minimalizmu: kolekcjonowanie i gromadzenie. Od dziecka uwielbiałam kolekcjonować, a raczej zdobywać rzeczy do kolekcji, porządkować moje kolekcji, robić listy, układać. Same rzeczy jako takie już mnie nie bawiły i często nowo zdobyty obiekt do kolekcji lądował w szufladzie, nigdy więcej nie oglądany. W którymś momencie postanowiłam zerwać z tym nałogiem.…

 • Bransoletki z koralików robione na szydełku

  Bransoletki z koralików robione na szydełku

  Zawsze interesowałam się sztuką i rękodziełem. Kiedyś, jeszcze za szkolnych lat, robiłam biżuterię ze skóry, makramy, z koralików i inne najróżniejsze formy rękodzieła. Wszyscy wtedy zachwycali się moimi swetrami ręcznie robionymi na drutach bo umiałam wspaniale robić wrabiane wzory. Od niedawna postanowiłam wrócić do rzemiosła artystycznego i robić artystyczną biżuterię z koralików. Taka biżuteria tworzona…

 • Warsztaty ceramiki

  Zapisałam się na warsztaty ceramiki. Chciałam spróbować i zobaczyć czy to mi się spodoba. Początkowo miałam wątpliwości bo jakoś nigdy nie zajmowałam się formą przestrzenną. O ile pamiętam nawet nie bardzo entuzjazmowałam się lepieniem z plasteliny w dzieciństwie. Nie potrafiłam sobie nawet wyobrazić co mogłabym ulepić z gliny czy zrobić.

 • Kurs rysunku

  Kurs rysunku dobiega końca i szkoda. Chciałabym się zmobilizować i kontynuować rysowanie. Szczególnie pasuje mi technika rysunku artpenem. Kiedyś rysowałam stalówką i pędzlem maczanym w tuszu kreślarskim. Dlatego może technika tuszowa bardziej mi odpowiada.

 • Makramy

  Kiedyś zainteresowałam się makramą. Uczyłam się też węzłów żeglarskich, które wykorzystałam w makramie. Pierwsze makramy były marne ale potem zaczęły mi wychodzić coraz lepiej. Zrobiłam kilka wisiorków z makramy z koralikami. Makramy te robiłam z dratwy w różnych kolorach.

 • Ręcznie malowane koszulki

  Gdy byłam fanką MJ, rysowałam jego portrety. Mam kilka rysunków ołówkiem ale szybko odkryłam technikę rysowania czarnym tuszem. Robiłam najpierw szkic ołówkiem a potem pokrywałam tuszem. Szczególnie ładnie wychodziły mi włosy rysowane zdyzelowanym zaschniętym pędzlem. Potem odkryłam technikę malowania na tkaninie specjalnymi farbami do tkanin. Jako wzór wykorzystywałam xero moich rysunków tuszem. Xero podkładałam pod…

 • Wiejski dom – rysunek z głowy

  Kolejnym zadaniem było narysowanie wiejskiego domu z głowy. Niby prosta sprawa, każdy widział wiejską zagrodę, wóz, zwierzęta, studnię ale jeśli chodzi o szczegóły to tak z pamięci trudno sobie je wyobrazić. Poszukałam trochę zdjęć w Internetcie. Tak czy owak chodziło tu o nauczenie się perspektywy.

 • Malowanie na porcelanie

  Kiedyś pracowałam ponad 2 lata przy malowaniu na porcelanie. Niestety praca okazała się zwykłym wyrobnictwem a nie twórczością artystyczną. Stawki były tak niskie że trzeba było malować bardzo szybko. Byłam w tym bardzo dobra i zarabiałam więcej niż inni. Czasem, choć rzadko pozwalali coś sobie namalować i wypalić po godzinach pracy.

 • Rysunki MJ

  Przez prawie 20 lat byłam fanką MJ i stał się on modelem moich rysunków. Oczywiście rysowałam ze zdjęć. Moją ulubioną techniką jest rysunek czarnym tuszem. Najpierw robiłam rysunek ołówkiem, a następnie pociągałam go tuszem. Świetnie wychodziły mi włosy malowane tuszem przy pomocy zdezelowanego zesztywniałego pędzla.

 • Rysunki kotów i psów

  Moje rysunki kotów i psów. Nie jest łatwo narysować futro kota lub psa. Lepiej wychodzą mi portrety. Ale z czasem nabiera się wprawy, więc z czasem zwierzaki lepiej będą mi wychodzić.