Problem z nogami

puchnące nogi

Jak sobie radzę z puchnacymi nogami

  • masaże wibracyjne – materac wibrujący Enabio zdecydowanie pomaga na puchnące nogi. Działa przez 18 minut a tyle można wygospodarować w domu. Zauważyłam że kiedy masowałam się regularnie z moimi nogami było lepiej. Można też używać pasa do masażu i odchudzania. Pas do odchudzania i masażu masuje dużo silniej i rozgrzewa. Można go sobie owinać wokół kolan lub łydek. Ale pas do masażu, wiadomo, ma mniejsza powierzchnię, dlateg materac masujący jest wygodniejszy. Marzy mi się aparat do masażu nóg ale jak na razie nie dorobiłam sie. 
  • bańki chińskie – bardzo pomagają na ból kolan. Wystarczy ustawić w kwadrat – 4 bańki po 2 po obu stronach kolana. Bański trzeba zdjąć po 15 minutach. Na pewno bańki też pomagają na nogi ale nie wiem jeszcze gdzie i jak je ustawić. Bańki chińskie służą też do masażu. Bardzo ładnie można poprawić sobie wygląd nóg i usunąć celulit. Trzeba natrzeć uda olejkiem, ustawić bańkę na lekkie zassanie (tak aby można było nią przesuwać) i przesuwac bańka po spodniej części ud kolistym ruchem od wewnątrz na zewnątrz. Samemu trochę trudno to robić. Pare razy sobie zrobiłam taki masaż ale potem zabrakło zapału.
  • picie wody – problem z zatrzymaniem wody w organizmie nie oznacza, że masz mało pić. Wręcz przeciwnie woda poprawia krążenie. Mając ten problem trzeba dużo pić. Nawet jesli pić ci się nie chce. Oczywiście ma to być woda, woda z cytryną, woda mineralna czyli zdrowe napoje a nie napoje gazowane, kawa, fanta itp. Od kawy nie mogę się odzwyczaić. Jest zbyt smaczna. A poza tym zdania naukowców sa podzielone. Jedni twierdzą, że jest szkodliwa inni że wręcz korzystna dla zdrowia. Fajnie, ja lubię kawę. Kawa jednak odwadnia, zakwasza organizm. Dlatego aby zniwelować to trzeba prócz tego pic więcej wody.
  • ograniczenie pieczywa i mącznych potraw – moja koleżanka twierdzi, że pieczywo i mąka źle wpływa na stawy, a ograniczenie pieczywa niweluje bóle stawów. Ograniczyłam pieczywo prawie całkowicie. Zastąpiłam je sałatkami. Na bóle stawów nie pomogło. Przynajmniej nie zauważyłam, żadnego efektu ograniczenia pieczywa w diecie. Zresztą może to zadziała w dłuższym czasie. Mąka zwiększa stany zapalne w organizmie, powoduje obrzęki i dlatego nie dobrze wpływa na stawy. Podobno makarony nie tuczą a włoska kuchnia oparta na makaronach i spagetti nie tuczy. Kiedyś miałam okres jedzenia makaronów ze szpinakiem na codzienny obiad. Cieszyłam sie, że prowadzę zdrową dietę wegetariańską. Super fajnie! Ale skutkiem było spore zwiększenie obwodu w pasie i problemy z nogami. Dopiero koleżanka, z którą się długo nie widziałam, powiedziala że utyłam i to bardzo. To stało się sygnałem do skończenia z makaronami.
  • resweratrol – preparat z resweratrolem o nazwie cholikan, bardzo mi pomógł. Zauważyłam zdecydowaną poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *