Co zrobić aby uniknąć bólu głowy?


Stresy codziennego życia, zbyt mało wypoczynku, szybkie tępo życia to przyczyny dla których tak wielu ludzi cierpi na bóle głowy. Pamiętaj, że   bóle głowy są objawem jakiegoś problemu. Nie jesteś zaprogramowany genetycznie aby odczuwać bóle glowy. Dlatego, nawet jeśli nie znasz przyczyn twoich bólów głowy, warto zastosować pare zmian w twoim życiu, które mogą ten problem złagodzić a nawet całkowicie wyeliminować.

Migreny są to bardzo bolesne bóle głowy, które najczęściej odczuwane są po jednej stronie głowy. Często towarzyszą im nudności, wymioty i zaburzenia widzenia.

Ból głowy zawsze jest sygnałem, że organizm czegoś potrzebuje, czasem jakiejś zmiany w naszym trybie zycia.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to wyeliminować z diety  glutaminian sodu (MSG), nasycone oleje,   konserwanty, sztuczne substancje słodzące oraz produkty przetworzone. Te produkty powodują, że organizm musi ciężej pracowac i przegrzwa się co może prowadzić do bólów głowy. Aspartam może prowadzić do bólów głowy i migreny, dlatego uważaj na produkty reklamowane jako niesłodzone.

Żywność przetworzona jest praktycznie martwa pod względem energii życiowej. Dlatego praktycznie nić nie daje organizmowi. Za to zmusza do większej pracy.

Badania pokazują, że w przypadku bólów głowy najlepsze produkty to rzodkiewki, cebula, seler  i kolendra. Te pokarmy schładzają ciało i łagodzą bóle głowy.

Pij więcej wody

Przewlekłe odwodnienie jest chyba największą przyczyną bólów głowy. Kawa, czarna herbata i napoje gazowane w rzeczywistości odwadniają organizm i powodują więcej szkody niż pożytku. Czysta woda wspomaga nerki   i odtruwa organizm. Dzięki temu łagodzi bóle głowy. Dlatego ważne jest aby codziennie wypić minimum 2 lity czystej wody.

Nie omijaj posiłków

Ból głowy może pojawić się gdy pominiesz posiłek lub jesteś głodny/a. Wahania poziomu cukru we krwi może spowodować bóle głowy. Ważne jest aby jesć   3 posiłki dziennie i co bardzo ważne jeść odpowiednie śniadanie. Jeszcze lepiej tak  ustawić swój tryb życia aby jeść 5 mniejszych posiłków co kilka godzin.

Orzechy, nasiona, rośliny strączkowe, owoce i warzywa stanowią najlepszy sposób aby zachować równowagę cukru we krwi. Natomiast takie pokarmy jak cukier, chleb i produkty przetworzone powodują wahania poziomu cukru we krwi. Pamiętaj że jeśli czujesz początek bólu głowy z powodu głodu, zjedz cokolwiek ale nie cukier.

Zapachy mogą  powodować bóle głowy i migreny

Perfumy,  dym papierosowy i chemikalia to znani sprawcy. Obserwuj swoje bóle głowy. Jeśli zorientujesz się, że przyczyną mogą byc zapachy, ogranicz korzystanie z produktów chemicznych w swoim domu. Stosuj produkty naturalne. Zamiast perfum stosuj olejki eteryczne. Unikaj biernego wdychania dymu papierosowego.

Cwiczenia

Jeśli cierpisz na częste bóle głowy lub migreny, możesz się obawiać, że ćwiczenia fizyczne zwiększa bó. Jednak badania pokazują, że właśnie jest odwrotnie. Najnowsze szwedzkie badania   wykazały, że regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć częstotliwość wystepowania i intensywność migreny. To może być związane z faktem, że mięśnie są rozciągnięte i rozluźnione.

 Stres

Nie ma wątpliwości, że jedną z największych przyczyn bólów głowy jest stres. Każdy z nas doświadczył  ból głowy, gdy pod presją i w stresie. Joga, 20 – 30 minut medytacji i głębokiego oddychania przeponą pomogą ci  uwolnić się od stresu i łagodzić ból głowy. Nawet jeśli nie uda ci się  pozbyć  bólu głowy całkowicie, to te sposoby pozwolą ci  uspokoić się i nie reagować silnie na bóle głowy co tylko pogarsza sprawę.

Zioła

Zioła, które wydają się czynić cuda w przypadku bólów głowy to imbir i gingko biloba. Ginkgo biloba redukuje powstawanie substancji  aktywującego płytki krwi, co może  przyczynić się do migreny. Imbir zmniejsza stan zapalny i pomaga przy nudnościach towarzyszących migrenie.

Terapie holistyczne

Akupunktura i akupresura   znane są jako  skuteczne w łagodzeniu  umiarkowanych bólów głowy i migreny. Najbardziej znanym punktem jest ten znadujący się  między kciukiem a palcem wskazującym. Naciskaj go 30-60 sekund z każdej strony. Są też punkty na głowie, twarzy, a przy podstawie  czaszki z tyłu.

Masaż, refleksologia, EFT i hipnoterapia również pomagają łagodzić bóle głowy i migreny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *