Dlaczego odkładasz na szczególną okazję


Typowe dla wielu ludzi jest odkładanie rzeczy na szczególną okazję. Kupujesz sobie super ciuch, ale go nie nosisz, bo to na specjalną okazję. Kupujesz super sprzęt ale nie używasz bo się zniszczy, zużyje itp. Droga sukienka, super bluzka czeka w szafie na okazje, aż wyjdzie z mody. Nagle się okazuje, że w ten super ciuch nie możemy się już wcisnąć. I nie pozostaje nic innego jak wyrzucić lub oddać komuś.

Czytam właśnie książkę Joe Vitale, który wskazuje, że takie odkładanie na szczególną okazję oznacza poczucie, że nie zasługujemy. Że tak naprawdę ta super rzecz, super ciuch są dla nas za dobre! Że nie jesteśmy dość dobrzy, żeby używać tych super rzeczy na codzień.

Kupujemy sobie coś nowego, ale odkładamy do szafy i nadal używamy starego, żeby jeszcze donosić, wykorzystać, bo tego nowego szkoda, bo się zniszczy.

A dlaczego? Czy nie zasługujemy na na nowe wspaniałe rzeczy. Czy nie zasługujemy na najlepsze?
Dlaczego nie możemy nosić świetnych ciuchów na codzień.

Trzeba sobie uzmysłowić, że zasługujemy na najlepsze, zasługujemy żeby otaczać się pięknymi rzeczami i korzystać z tego co mamy. Zasługujemy, żeby cieszyć się tym co mamy, bawić się i być szczęśliwym.

Dlatego gdy kupimy sobie coś fajnego, nie chowajmy do szafy „bo się zniszczy” ale cieszmy się tym.

Ta specjalna okazja to też jest czas gdy inni nas widzą, gdy inni mogą nas podziwiać. Czyli ten super ciuch jest taki fajny tylko wtedy gdy inni nas w nim widzą. Tak dla siebie, na codzien, do siedzenia w domu, to szkoda!!!
A przecież te rzeczy są nasze, mają nas cieszyć, nam uprzyjemniać życie i to nie kiedyś tam, gdy będzie szczególna okazja, ale teraz, na codzień.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *