Telewizja internetowych sprzedawców


Mirek Szmajda ogłosił dziś zmianę formuły TV Internetowych sprzedawców – kolejne audycje nie będą na żywo. Za to będą połączone z Facebookiem, gdzie można dyskutować.

Tematem dzisiejszej audycji były odpowiedzi na pytania:

Strona zapytaj – strona taka służy do badania rynku.
Zgodnie z prawem trzeba potwierdzić zapisanie na listę. Strona Zapytaj Mirka prosi o potwierdzenie zadania pytania, a także wskazuje gdzie można znaleźć odpowiedź.
Gdy tych pytań pojawia się bardzo dużo dobrze jest stworzyć zautomatyzowny sposób odpowiadania np. biuletyn, kurs. Nie koniecznie trzeba odpowiadać każdemu osobiście. Szczególnie że często pytania się powtarzają.

Co to jest newsletter?
Rodzaj biuletynu, który wysyła się w różnych odstępach czasu swoim klientom. Najlepiej używać do tego autorespondera. Mirek zapowiada webcast w marcu na temat autorespondera.

Jak zwiększyć liczbę zamówień?
Na co zwracać uwagę?
Buduj listę – ktoś kto raz został przyciągnięty, można go przyciągnąć ponownie. Zaprzyjaźniaj się z osobami na liście. Autoresponder należy stosować tak jak zwykły email. Warto dla osób na liście organizować specjalne okazje i oferty dla ludzi na liście.
Ludzie przyzwyczajają się do tych okazji. Potem można oferować kolejne produkty. Dużo częściej kupują osoby, które już kupiły.

Jak rozpowszechnić stronę Zapytaj? Co zrobić aby zadawali pytania?
Adres tej strony używać jako wizytówkę. Odsyłać ludzi do tej strony.
Na mailu z autorespondera odesłać na stronę zapytaj, gdzie ludzie mogą zadawać pytania.

MLM – jak budować listę, która przyczyni się do budowania organizacji marketingu wielopoziomowego.
Oferuj za zapisanie się na liście to, czego ludzie już szukają. Coś czego pożądają np. rozwiązanie jakiegoś problemu. Prowadź blog aby przyciągnąć ludzi przez google.
Blog pokazuje, że twój biznes jest poważny. Należy regularnie publikować. Pokazujesz, że warto być z tobą.
Udzielaj się gdzie jest twoja grupa docelowa: Facebook, goldenline. Szukać ludzi, którzy mogą być potencjalnymi klientami.
Niech twoim podpisem będzie domena
Strona wyciskacz – strona, na której jest tylko możliwość zapisania się na listę.

Zabezpieczenie kursu multimedialnego
wykorzystanie do udostępnianie kursu jakiegoś systemu e-learningowego. Stosowanie skomplikowanych zabezpieczeń, jest drogie, pracochłonne a i tak każde zabezpieczenie można złamać.
Trzeba wyważyć pomiędzy ochroną a użytecznością. Nie warto zrażać klientów.

Zmiany na Facebooku – można poruszać się po Facebooku jako strona. Można lubić inne strony jako strona.

Sklepy internetowe – MS uważa, że zaczynanie dziś jest ryzykowne. Trzeba mieć dobrych dostawców, dobre ceny. Warto jeśli już prowadzisz sprzedaż i chcesz rozszerzyć to o internet. Trudno jest się wybić ze sklepem internetowym, gdyż trudno się wyróżnić. Ważne jest aby myśleć o grupie docelowej – postawić sklep specjalistyczny, mocno dedykowany pod klienta. Sklep musi mieć bardzo wąską niszę lub specjalizować się w określonych produktach.

Pytanie na temat domeny – MS nie jest przekonany do wykorzystywania domeny o popularnej nazwie lecz nie związanej z produktem. Będziesz mieć ruch na stronie ale wejdą ludzie nie zainteresowani zakupami.

Zapowiedz: Webcast 5 marca 2011 na temat budowania listy

w najbliższy poniedziałek  webcast o mulitmediach

www.spint.tv

Notatki z: Telewizja internetowych sprzedawców 15 lutego 2011


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *