Jakie ozdoby do ogrodu wybrać?


Ogród to dla wielu osób miejsce relaksu, wypoczynku, odskocznia od codziennych zmartwień i problemów. W ogrodzie czy na działce można uprawiać ulubione rośliny, kwiaty, a także leniuchować w cieniu drzew. Ważne jest odpowiednie zagospodarowanie ogrodu, stworzenie przytulnej, zielonej przestrzeni. W ogrodzie, oprócz roślin, ważna jest architektura ogrodnicza, a także ozdoby, będące dopełnieniem ogrodowej aranżacji. Jakie dekoracje będą najlepszym wyborem?

Jakie dekoracje ogrodowe wybrać?

Dużą popularnością cieszą się figurki ceramiczne i betonowe, które wprowadzają do ogrodu element magii i tajemniczości. Można wybrać figurki zwierząt, wiatraki, latarnie, fontanny i rzeźby, a także elementy architektury tj. ławki czy stoły. Intrygująco wyglądają również surowe kamienie, które mogą ozdobić ogród naturalistyczny, a także japoński i chiński, pięknie wyglądają położone w okolicy oczka wodnego. Bardzo lubiane są także ciekawe ozdoby do ogrodu, wykonane z drewna. Są naturalne, ekologiczne, piękne, sprawiają, że ogród staje się ciepły i przytulny. Można wybrać drewniane płotki, donice, skrzynki, beczki i rzeźby. Wybierając produkty z drewna, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji i impregnacji, dzięki które dekoracje nie stracą swego pierwotnego wyglądu. Wiele osób decyduje się również na ozdoby metalowe. Z takiego materiału wykonane są najczęściej kwietniki, płotki, donice oraz elementy oświetlenia. Wybór jest ogromny, w sklepach można znaleźć wyjątkowe dekoracje, które z powodzeniem można dopasować do każdego ogrodu.

Jakie rzeźby i figury do ogrodu?

Kiedyś w ogrodach królowały kolorowe krasnale, obecnie możliwości jest o wiele więcej. Od kilku lat hitem ogrodowych przestrzeni są ceramiczne zwierzęta tj. jeże, lisy, zające, ślimaki, koty, psy, a także ptaki, sowy, dzięcioły czy bociany. Oprócz zwierzątek wiele osób wybiera ceramiczne doniczki, beczki i skrzynki, które wprowadzają do ogrodu ciepło i sielską atmosferę. Modne są także rzeźby, które sprawdzą się szczególnie w ogrodach w stylu angielskim czy romantycznym. Posągi pięknie komponują się z zielenią, to oryginalne ozdoby, które na pewno zachwycą odwiedzających.

Ozdoby do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Stworzenie pięknej, estetycznej przestrzeni w ogrodzie nie jest łatwe, wymaga poczucia smaku i wyboru odpowiednich dekoracji. W sklepach dostępne są różnego rodzaju ozdoby ogrodowe, które mogą ożywić przestrzeń, nadać je charakteru i odpowiedniego stylu. Wybierając dekoracje do ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważny jest styl, w jakim został urządzony ogród. Inne ozdoby sprawdzą się w ogrodzie w stylu rustykalnym, wiejskim czy prowansalskim, a inne w nowoczesnej przestrzeni. Do wyboru są produkty z różnych materiałów, barwione lub w naturalnych barwach, małe i duże. Warto trzymać się jednej stylistyki, ponieważ zbyt duża ilość ozdób może sprawić, że ogród będzie wyglądał kiczowato. W ogrodzie sprawdzą się dekoracje ceramiczne, ozdoby wykonane z kamienia, betonu, drewna, a także metalu. Wszystkie powinny być wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne tj. wilgoć, zmienne temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Wybierając ozdoby, należy także uwzględnić wielkość ogrodu. Zbyt małe dekoracje znikną na rozległej przestrzeni, a zbyt duże mocno ją przytłoczą i zaburzą harmonię. 

Ozdoby są ważną częścią każdego ogrodu. Mogą wydzielać poszczególne strefy w ogrodzie, dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Warto jednak zadbać, aby były wybrane ze smakiem, niezwykłą starannością i uwzględnieniem stylu danej przestrzeni. Dzięki nim ogród stanie się oazą spokoju i ulubionym miejscem na spędzanie wolnego czasu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *