Jak skłonić podświadomość aby pracowała dla nas?


Klucz do podświadomości
Paula Świątek

Życie jest jak garnitur krojony na miarę naszych potrzeb i umiejętności
My wybieramy formę, fason, materiał, krawców i asystentów. Sami decydujemy o tym, co chcemy nosić, co do nas pasuje, w czym czujemy się najlepiej. Paula Świątek – autorka publikacji

Twoja obecność na tej stronie świadczy o tym, że nie jest Ci obce powiedzenie „być kowalem swojego losu”. Zapewne wiesz, że masz ogromny wpływ na wszystko, co przytrafia się w Twoim życiu, a co za tym idzie, wiesz, że możesz wreszcie zacząć nim kierować. Pytanie tylko, jak się do tego skutecznie zabrać? Być może Ty też masz już za sobą kilka książek motywacyjnych, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzisiaj masz okazję dotrzeć głębiej i zrozumieć więcej poprzez poznanie swojej PODŚWIADOMOŚCI.

Czym różni się świadomość od podświadomości?
Świadomość umożliwia funkcjonowanie w świecie ludzkim, materialnym i doczesnym. Dzięki niej zbieramy doświadczenia i komunikujemy się. Świadomy umysł to zaledwie od czterech do sześciu procent zdolności naszego umysłu! Na tym poziomie kreujemy siebie i swoje postawy, zmieniamy osobowość, decydujemy o tym, co chcemy robić, a czego nie.

Podświadomość natomiast jest odpowiedzialna za kontrolę autonomicznych funkcji organizmu. Stanowi bazę danych gromadzącą zapis wspomnień, doświadczeń, informacji i wiedzy. Jest to zbiór schematów myślowych, wniosków i ocen tworzących programy, według których automatycznie reagujemy na rzeczywistość.

Podświadomość — posłuszny sługa, czujny doradca, który zawsze pracuje wyłącznie dla Ciebie. Może zapewnić Ci wszystko, czego pragniesz i o czym myślisz, ponieważ za każdym razem znajduje sposoby znacznie wykraczające poza możliwości umysłu świadomego.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że nie zawsze podświadomość może być dobrym doradcą. Świadomie czegoś nie chcemy robić, a jednak to robimy. I odwrotnie — podświadome „Ja” aż krzyczy, żebyśmy coś zrobili, a świadomie unikamy podejmowania działania. Na poziomie wykonawczym — czyli zachowań automatycznych, podstawowych — podświadomość steruje nami idealnie.

Budzi się jednak pytanie, co w przypadku, kiedy mamy do czynienia z projekcjami negatywnymi, destrukcyjnymi, czarnymi scenariuszami i odgrywaniem filmów oraz ról życiowych, które nam nie odpowiadają? Z drugiej strony, jak odkryć te właściwe, dobre dla nas, które poprowadzą nas do spełnienia i osiągnięcia sukcesu, bezpieczeństwa i możliwości?

Nie sposób być naprawdę szczęśliwym, nie poznając w pełni swojej natury. Szczęście ma różne oblicza, zawsze jednak droga do jego osiągnięcia jest drogą konfrontacji i świadomości ze swoim wewnętrznym światem – zarówno marzeń i wzniosłych celów, jak i lęków, ograniczeń, cieni. Samopoznanie jest jedynym sposobem przybliżającym do tego, co mamy w życiu najcenniejsze – siebie. Odkrywanie siebie, zrozumienie, akceptacja i samoświadomość są jedyną pewną gwarancją sukcesu. Jeśli pragniesz trwałej zmiany w życiu, niezależnie od tego, jakiej sfery ma ona dotyczyć, już dziś podejmij decyzję, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, by odnaleźć swoje źródło szczęścia i pozbyć się krępujących więzów.

Od tej pory nie musisz czekać na to, co przyniesie Ci los. Możesz sam kreować zmiany w swoim życiu i zaspokajać swoje potrzeby. Jedyne, czego potrzebujesz do tego celu, to wiedza o funkcjonowaniu i istocie podświadomości.

Odkryj tajemnice podświadomości i poznaj całą prawdę o umyśle nieświadomym. Uświadom sobie, co wspiera Cię na drodze realizacji, a co Cię sabotuje. Naucz się wykorzystywać moc podświadomego umy­słu, otwórz się na zrozumienie, zacznij myśleć zawsze z korzyścią!

Czy życie daje Ci to, czego potrzebujesz i pragniesz? Jeśli nie, to dlaczego?

Dostajemy od życia tyle, ile sami z niego bierzemy.

Jeśli boisz się wyciągać rękę i prosić o to, czego chcesz, nie dostaniesz tego. Jeśli nieustannie odmawiasz sobie czegoś, powtarzając: „nie zasługuję, nie chcę, nie potrzebuję, dobrze mi tak jak jest, nie mogę, nie nadaję się, nie wiem, nie lubię, nie potrafię”, kreujesz swoje życie zgodnie z takimi właśnie przekonaniami.

Każde z tych przekonań powoduje, że możesz nie dostać od życia tyle, ile świadomie oczekujesz. Nie wyrażając wewnętrznego przyzwolenia na zaspokojenie emocji, odmawiasz sobie ich realizacji.

Jakie są przyczyny odmawiania sobie, a tym samym nierealizowania własnych marzeń?

Przekonanie, że „skoro w przeszłości nasze potrzeby nie były spełniane, to dlaczego teraz miałyby być?”.
Brak umiejętności zaspokajania własnych potrzeb emocjonalnych, za które obarczamy odpowiedzialnością osoby postronne.
Postrzeganie rzeczywistości i emocji według kryteriów: właściwe-niewłaściwe, pożądane-niepożądane, bezpieczne-niebezpieczne, odrzucane-akceptowane.
Warunkowanie poczucia spełnienia i realizacji własnych i cudzych oczekiwań.
Gdy odmawiasz sobie zaspokojenia emocjonalnego, to krzywdzisz siebie, podświadomie wymierzając sobie sprawiedliwość. Jednak gdy dasz sobie przyzwolenie, to dostaniesz nagle zielone światło na działanie. Sprawisz, że cele będą realizować się łatwo, szybko, niejako poza naszą uwagą. Postawisz przed sobą cel, a wszystko inne poukłada się tak, by go zrealizować. Kiedy jednak powiesz sobie „nie”, zacznie Ci się wydawać, że to świat sprzysiągł się przeciwko Tobie.

Co da Ci praca z podświadomością?

Dla naszej podświadomości nie ma znaczenia, czy to, w co wierzysz, istniało i istnieje w naszym życiu, czy też nigdy się nie wydarzyło. Wszystko, co projektujemy w umyśle, jest przyjmowane przez naszą podświadomość jako rzecz pewna. Twoje wyobrażenia i wewnętrzne motywy są dla niej równie realne i ważne jak wspomnienie rzeczywistych doświadczeń.

Realność, zasadność czy możliwość zaistnienia w rzeczywistości wizualizowanych zdarzeń są analizowane przez lewą półkulę mózgową i etykietowane jako wykonalne lub niewykonalne. Twoje myśli wywołują odczuwalne emocje i reakcje organizmu, podobnie jak w czasie oglądania filmów czy doświadczania realnych sytuacji. Wewnętrzne motywy, pragnienia, lęki, obawy są równie odczuwalne i rzeczywiste jak emocje związane z przeszłością.

To, o czym myślimy najczęściej, regularnie powtarzane, staje się rzeczywistością.
Przyczyną dyskomfortu nie jest sama sytuacja, doświadczenia czy fakty, ale nasz stosunek do nich, wewnętrzna projekcja i odbiór doznań.

Podobnie jak w świecie zewnętrznym to nie okoliczności decydują za nas, lecz nasze wewnętrzne motywy i podświadome programy (podświadoma projekcja rezultatów i konsekwencji).

Myśli wywołują doznania fizyczne. Schematy myślowe przyczyniają się bezpośrednio do stanu naszego zdrowia, wyglądu, kondycji i mają wpływ na postawę, komunikację, samoocenę, działanie, zdolność do podejmowania decyzji i szereg innych czynników, z którymi codziennie mamy do czynienia w kontekście własnej osoby.

Celem pracy z podświadomością jest zrozumienie własnych wzorców myślowych oraz zastąpienie ich takimi, które wspierają realizację świadomie postawionych celów. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że można wykorzystać swój potencjał i umiejętności do kreowania rzeczywistości odpowiedniej do własnych potrzeb.

Dzięki połączeniu własnej pracy z mocą podświadomości możemy:
Zmodyfikować traumatyczne wspomnienia – uzdrowić przeszłość.
Uwolnić się od ograniczających przekonań.
Zaszczepić w sobie dowolne przekonanie.
Uzdrowić swoje relacje z ludźmi.
Wybaczyć.
Uwolnić się od destrukcyjnych układów.
Zmienić stosunek do własnej osoby poprawić swoją samoocenę i samoakceptację.
Wpłynąć na procesy zachodzące w organizmie, sterować procesem autouzdrowienia.
Uwolnić się od nałogów.
Zmienić i wykształcić w sobie dowolny nawyk.
Rozwinąć umiejętność wykorzystywania intuicji.
Nauczyć się twórczego rozwiązywania problemów w skali wykraczającej poza rozwiązania pochodzące z analizy lewej półkuli.
Wykorzystać swój potencjał poprzez synchronizację lewej i prawej półkuli mózgowej.
Wykreować dowolny cel.
Określić swoją misję duchową.
Zaplanować swoją przyszłość zgodnie ze swoimi potrzebami.
Praca nad zmianą utartych wzorców jest konieczna i obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą działać skutecznie i panować nad życiem, a nie – poddawać się okolicznościom i wierzyć w przypadki.

Kim jest autorka publikacji?
Nazywam się Paula Świątek. Jestem doradcą zawodowym o specjalizacji: doradztwo osobowości. Prowadzę firmę szkoleniową, pracuję jako doradca zawodowy, prowadzę własną stronę poświęconą rozwojowi osobowości www.strefaumyslu.pl.

Rozwojem osobowości interesuję się od wielu lat. Wynikiem tego było powstanie dostępnej na rynku książki, „Rozwój duchowy dla początkujących” wydanej przez Studio Astropsychologii w 2008 roku. Później pojawiły się kolejne książki w wersji elektronicznej, dostępne na mojej stronie.

Publikacje pisane przeze mnie mają przede wszystkim uświadomić Czytelnikowi, jak wiele zależy w życiu od nas samych, jak ważna jest podświadomość i potęga myśli, a przede wszystkim dostarczyć praktycznych sposobów do pracy nad rozwojem osobistym. Stąd takie tytuły jak „Klucz do podświadomości”, „Sposoby na podświadomość”, „Wszechświat pełen obfitości” czy „Potencjał umysłu”.

Gdybym miała podsumować ideę, którą chcę przekazać, brzmiałaby ona: „Weź sprawy w swoje ręce. Jesteś w pełni odpowiedzialny za swoje życie i możesz zdobyć wszystko. Pokonaj wewnętrzne ograniczenia, nie szukaj przyczyn w świecie zewnętrznym. Świat jest wyłącznie lustrem umysłu”.

Wszystko, co zawieram w swoich książkach, jest wynikiem wieloletnich zainteresowań, kształcenia się, pracy nad sobą, doświadczeń. Jestem absolwentką kursów pierwszego i drugiego stopnia samokontroli umysłu metodą Silvy, adeptką kursu Reiki, ukończyłam warsztaty pracy z samooceną, poznałam techniki i ćwiczenia pracy z podświadomością (szkoła Elżbiety Liszewskiej). Interesuję się NLP, komunikacją. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego.

Paula Świątek
http://www.strefaumyslu.pl

Ta książka trafiła do mnie w odpowiednim momencie, dokładnie kiedy najbardziej jej potrzebowałem – dostarczając mi cennych wskazówek. Znalazłem się na rozdrożu. Usiłowałem uporządkować swoje życie – zmienić coś, uporać się ze swoimi problemami i przeszłością. Nie wiedziałem jednak, od czego zacząć, co przeczytać i co mogłoby mi pomóc. I wtedy zaproponowałaś mi przeczytanie Twoich książek.

Już w dniu, kiedy dostałem od Ciebie egzemplarz „Klucza do podświadomości” zacząłem czytać, właściwie pochłaniać, książkę zdanie po zdaniu. Od pierwszych przeczytanych słów docierało do mnie, że trzymam w dłoniach odpowiedzi na moje pytania. Przysłowiowy klucz. Nie uświadamiałem sobie, jak wielki wpływ na życie ma to, co dzieje się w umyśle. Zupełnie jakby istniały dwa światy, w których żyjemy, a kluczem do nich jest dotarcie do podświadomości. Wszystkie problemy, z jakimi musiałem się zmierzyć, miały swoje źródło w pewnych przekonaniach, jakie wyrobiłem sobie wiele lat wcześniej.

Popełniając te same błędy, byłem przekonany, że takie właśnie jest moje życie i wszystko, co się w nim dzieje jest wynikiem okoliczności. Poznając naturę podświadomości, zrozumiałem, że większość tego, czego doświadczam ja sam, wybrałem, podejmując decyzje oparte na tym, w co głęboko wierzyłem, co myślałem o sobie, o przyszłości i swoim losie. Zrozumiałem, że nie jestem skazany na odtwarzanie przeszłości. Moje życie należy wyłącznie do mnie i mogę żyć inaczej niż dotychczas. Mam w sobie wystarczająco dużo siły, żeby wyrzec się swoich ograniczeń, uzależnienia, które mnie blokowało, skończyć z mechanicznym, pustym życiem.

Nie potrafię dokładnie określić wszystkiego, co przyczyniło się do zmiany, na pewno jednak tym, co pomogło mi odnaleźć w sobie motywację i inne spojrzenie na życie, była Twoja książka. Czuję się nowym człowiekiem, wreszcie pożegnałem cienie przeszłości, zaczynam funkcjonować na całkowicie innych falach niż do tej pory. Jakbym wreszcie obudził się z długiego snu. Bez wątpienia „Klucz do Podświadomości” jest jedną z najbardziej wartościowych książek w mojej bibliotece.

– Łukasz Mielczarek, 32 lata, przedsiębiorca, fotograf

BONUS: Za darmo książka „Spokój duszy.” Kliknij, aby dowiedzieć się więcej —>+Ta publikacja wzmocni Cię i wyciszy wewnętrznie. Stanie się Twoją modlitwą i obdarzy Cię siłą i spokojem w każdej chwili, kiedy tylko tego będziesz potrzebować.

Życie jest wspaniałe, a jego smak, barwę i ton można docenić w chwili wewnętrznego wyciszenia. W zgiełku świata, natłoku myśli, pośród walki emocji i burzy odczuć czasem trudno usłyszeć głos, który cicho szepcze, dokąd podążać duchową ścieżką życia.

Warto wyciszyć się, odetchnąć swobodnie, odprężyć się, pozostawiając za sobą wszystko, co rozprasza i dekoncentruje.

Dzięki tej publikacji możesz pozwolić sobie na duchową sjestę, chwilę wytchnienia, którym ukoisz swoje myśli i nasycisz się przepełniającą Cię energią, umacniającego Cię spokoju.

Publikację tę znajdziesz na końcu każdej wersji „Klucza do podświadomości” (ebook, drukowana, audiobook).

„Klucz do Podświadomości” jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce się rozwijać. To zadziwiające, że tak niewiele wiemy o sobie i swoim umyśle, choć zdolność myślenia wydaje się czynnością naturalną i oczywistą. Wolimy skupiać się na życiu innych ludzi, zatracać się w internecie czy trwonić godziny przed telewizorem. Sądzimy, że znamy siebie, życie nie może nas niczym zaskoczyć, a w rzeczywistości życie większości ludzi polega na ucieczce – od siebie, od konieczności podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów.

Mapy rzeczywistości zapisane w podświadomości wyznaczają sposób naszego funkcjonowania (wiem to z Twojej książki 🙂 ) – chodzimy drogami, które znamy, myślimy w wyuczony sposób i unikamy wszystkiego, co wydaje się obce, ryzykowne. Poznając naturę podświadomości, po lekturze Twojej publikacji zrozumiałam, że ja również żyłam w taki sposób, bojąc się opuścić swoją strefę komfortu. Postanowiłam wypowiedzieć wojnę przekonaniom, które od zawsze blokowały mnie wewnętrznie i nie pozwalały rozwinąć skrzydeł.

Zasady działania umysłu podświadomego pozwoliły mi dostrzec pewne prawidłowości, jakie znalazłam również w moim życiu. Z Twoją pomocą uporządkowałam to, co od dawna dopominało się mojej uwagi. Wciąż jestem na drodze rozwoju osobistego i choć podjęcie ważnych decyzji wymagało ode mnie odwagi, pracy, wysiłku, wiem, że było warto. Twoją pracę – warsztaty i treningi programowania podświadomości oraz książki – nie tylko „Klucz do Podświadomości” – polecam każdemu jako podstawę rozwoju osobistego i skuteczną receptę trwałej zmiany.

– Aneta Sobczak, 38 lat, charakteryzatorka, stylistka

Posłuchaj fragmentu audiobooka:

lub jeśli chcesz posłuchać obszerniejszego fragmentu, kliknij tutaj, aby pobrać plik mp3

Podświadomość rozebrana na czynniki pierwsze – dowiedz się, jak wykorzystywać swoje możliwości

Jeśli poszukujesz kompendium wiedzy o świadomości, pragniesz dowiedzieć się, jak ona działa i zapoznać się z jej wszelkimi aspektami, nie mogłeś lepiej trafić. Publikacja ta jest bardzo analityczna i zawiera mnóstwo faktów.

„Klucz do podświadomości” to ogrom wiedzy na temat umysłu nieświadomego. Podstawowe pojęcia i informacje niezbędne dla każdego, kto chce działać skutecznie i panować nad życiem, a nie poddawać się okolicznościom i wierzyć w przypadki.

Dowiesz się między innymi z niej:

Czym jest podświadomość?
W jakich częstotliwościach pracuje umysł?
Za jakie funkcje jest odpowiedzialna podświadomość?
Co to są podświadome programy?
Dlaczego przekonania wyznaczają i kształtują doświadczenia życiowe?
Ile czasu trwa programowanie podświadomości?
Czym jest troistość umysłu?
W jaki sposób działa umysł nieświadomy?

„Klucz do podświadomości” obrazowo i rzetelnie porusza temat podświadomości. To, co dla mnie było najważniejsze w treści książki, to temat programów i przekonań znajdujących odbicie w życiu. Nie da się uciec od siebie samego i nie sposób realizować swoich celów, pomijając bagaż przechowywanych w podświadomości doświadczeń. Sami dla siebie jesteśmy największą zagadką, a „Klucz do podświadomości” może być narzędziem ułatwiającym odkrycie nurtujących nas odpowiedzi.

– Irena Sośnicka, 40 lat, pediatra

Nie bez kozery wszelkie publikacje o podświadomości zyskują w naszym wydawnictwie najwyższe miejsca na liście bestsellerów. Wiele osób rozumie, że podświadomość wpływa na nasze życie bardziej, niż nam się wydaje, a skuteczna praca nad nią może przynieść wymierne korzyści. Już teraz modyfikuj to, JAK myślisz i O CZYM myślisz, bezpośrednio wpływając na to, KIM jesteś i co OSIĄGNIESZ.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *