Dlaczego desperaci osiągają sukces?


Początkujący, zaczynając ebiznes, zakładają sobie, że zarobią 100 tysięcy zł. Większość osób nie osiąga tego. Dlaczego? Bo ludzki mózg działa inaczej. Ważniejszy jest dla niego co się stanie gdy zarobimy te pieniądze, a nie same pieniądze.

Gdy chcesz zrobić jakiś przełom w swoim życiu i pozyskiwać ludzi do współpracy, musisz zrozumieć zasadę działania mózgu. Musimy znaleźć w sobie siłę i motywacje do działania bez wpływów zewnętrznych. Musisz mieć motywację samemu a nie liczyć na to, że ktoś będzie cię pchał do działania.

JD mówi o tym, że desperaci najlepiej osiągają sukcesy, gdyż desperacja pcha ich do działania.

Jaki jest twój powód do osiągania sukcesu. Szukaj tego co cię porusza. Jeśli kochasz płyty, malarstwo, dobroczynność, masz jakieś hobby, ważna dla ciebie jest rodzina, sport, to twoje zamiłowanie może być powodem dla którego chcesz zmienić coś w swoim życiu.

Planowanie

 • zrób listę planowanych osiągnięć
 • oblicz koszty jakie się z tym łączą
 • oblicz ile musisz osiągnąć w biznesie aby zrobić odpowiednio dużo żeby osiągnąć ten cel

Ludzie wiedzą, że chcieliby np. pojechać na wycieczkę do Los Angeles, ale tylko marzą i nic nie robią w tym kierunku. JD twierdzi, że aby to osiągnąć wystarczy sprzedać 20 osobom coś za 500zł.

Co zrobić żeby taką sprzedaż osiągnąć.  W GVO jeśli polecisz 300 osób wystarczy ci to na dostatnie życie i rzucenie etatu.

Co zrobić?

 1. korzystaj z produktu osobiście
 2. umieść reklamy na swoim blogu
 3. pisz na swoim blogu o produktach GVO, kręć filmy, pisz poradniki, opisuj kwestie techniczne
 4. pisz na forach ale nie spamuj. JD twierdzi, że nawet jeśli pozyskasz ludzi w sposób spamerski (ciągle wysyłanie ofert, wysyłanie ciągle nowych ofert, rożnych mlmów) nie będą to ludzie którzy będą pracować dalej.
 5. nawiązuj nowe kontakty, szukaj ludzi, którzy potrzebują pomocy.  Zacznij świadomie pozyskiwać listę to znaczy nawiązuj osobiście kontakty z ludźmi na forach, na FB.
 6. Bywaj na szkoleniach offline, zbieraj wizytówki.
 7. edukuj się, ucz się
 8. nawiązuj kontakty z innymi ludźmi w mlm i zapoznaj się z ich możliwościami korzystania z narzędzi GVO
 9. znajdź kilka firm w swojej okolicy, które nie mają swojej strony w Internecie. Zaproponuj im wykonanie prostej strony w zamian za to że będą płacić 30 zł miesięcznie.
 10. dąż niestrudzenie do celu

Na koniec Jacek Dudzic zapowiada webinar 23 stycznia związany z premierą Tanie Spotkanie. Pokój na 20 miejsc będzie kosztował 19.97 na rok lub 100 miejsc 9.97 usd na miesiąc.  Będzie też możliwość prowadzenia webinarów na Facebooku.

Są to notatki z sobotniego webinaru GVO prowadzonego dziś przez Jacka Dudzica.

Niestety nie zgadzam się, ze wszystkim do mówi Jacek Dzudzic. Co do sposobów zarabiana w GVO, są to typowe sposoby jakie można wykorzystać w każdym mlm. Jednak nie wszystkie z wymienionych 10 punktów działają.

Powiedziałabym, że jedyne skuteczne są punkty 5, 8, 9. Reszta jest przydatna ale bezpośrednio nic nie daje. Warto mieć bloga. Właściwie nie można działać w sieci nie mając bloga. Ale linki, wpisy, filmiki na blogach nic nie dają i nie bądź naiwny wierząc, że ktoś kliknie.

Rozmawiałam z ludźmi, którzy pracują aktywnie w mlm. Osoby te znajdują wielu downlinów ale tylko przez kontakty bezpośrednie. Osoby te szukają kontaktów przez skype, FB itp a następnie kontaktują się osobiście. Niektórzy udają, że chcą cię poznać, pomóc ci i zrywają kontakt gdy zorientują się, ze nie jesteś zainteresowany. Przecież to nie jest rozmowa towarzyska – są przecież w pracy. Niektórzy zaś rzeczywiście interesują się tobą i lubią nawiązywać kontakty. Wiele takich rozmów owocuje zdobywaniem ludzi, którzy będą z tobą współpracować.

W tradycyjnym mlm oznacza to dzwonienie do ludzi, umawianie się na mieście (w hotelach, w centrach handlowych, w kawiarniach), rozmawianie. Niestety osoba pracująca na etacie nie jest w stanie tego robić z powodu braku czasu. W sieci jest łatwiej, gdyż możesz rozmawiać z ludźmi online bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy.

Czyli potrzebne są zdolności interpersonalne, łatwość nawiązywania z ludźmi. Osoby nieśmiałe mają z tym problem.

Drugim problemem jest talent sprzedażowy. Ostatnio oglądałam nagranie z wykładów ebiznesowych będących bonusem Tajemnic Ebzinesu Pawła Krzyworączki. Prelegent, który od lat prowadzi biznes w USA, powiedział kilkakrotnie, że sprzedaży trudno się nauczyć. Sukces w sprzedaży może odnieść osoba, która lubi ludzi, lubi kontakty lubi gadać. Tego nie da się nauczyć.  Nie każdy może być sprzedawcą. Ludzie będący typem inżynierów nie lubią ludzi, nie lubią rozmawiać, nie odczuwają potrzeby nawiązywania kontaktów, lobią spokojnie siedzieć np. przy komputerze.

Działanie w ebiznesie polega w 90% na sprzedaży.

 


Jedna odpowiedź do “Dlaczego desperaci osiągają sukces?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *