Czy wiesz już jaka strona www będzie najlepsza dla twojej dzialaności?


 

Jakie rozwiązanie wybrać na Twoją stronę www?

W zależności od potrzeb można wybrać różne warianty:

Chcesz pisać o swoim hobby, dzielić się zdjęciami, nie prowadzisz firmy ani nie chcesz zarabiać w sieci i nie planujesz wydawania pieniędzy

Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie za darmo bloga w serwisie, który oferuje takie usługi np. blogger, wordpress.com. Wystarczy założyć konto w takim serwisie, wybrać odpowiedni szablon bloga i już można blogować. Nie masz kontroli nad swoją stroną www. Można wybrać szatę graficzną spośród proponowanych szablonów. Inna możliwość to profil w mediach społecznościowych typu Facebook, gdzie też można dzielić się zdjęciami, pisać o swoim mobby i dyskutować. Takie strony umożliwiają interkację – można wpisywać komentarze, dyskutować.

Pamiętaj że taka strona nie jest w pełni twoja. Serwis może ją skasować, przestać istnieć i wtedy twoja praca pójdzie na marne.

Chcesz mieć stronę rozbudowaną, umożliwiającą łatwe uaktualnianie, możliwość wstawiania reklam i zarabiania, możesz płacić roczną opłatę  

Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie strony dynamicznej opartej o system CMS. Dla poczatkujących może to brzmieć jak coś trudnego. Nic z tych rzeczy?

Założenie i prowadzenie takiej strony polega na instalacji oprogramowania na serwerze, a następnie skonfigurowania go. Stronę taką prowadzi się przez wpisywanie danych do formularza.

Jeśli chcesz mieć dużą stronę z dużą ilością podstron i  często ją uaktualniać i nie chcesz na to poświęcić dużo czasu, będzie to najlepsze rozwiązanie. Prowadzenie takiej strony nie wymaga znajomości html.

Jeśli strony ma do 10 podstron to bardzo szybko można nanieść zmiany. Jeśli zaś tych podstron ma być bardzo dużo to lepiej zdecydować się na CMS gdyż wtedy dokonywanie zmian jest łatwiejsze i szybsze.

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla osób początkujących i takich które nie zamierzają uczyć się html lecz tylko prowadzić bloga jest wordpress.

Wystarczy zakupić hosting (z php i bazą danych), ściągnąć aktualną wersję wordpressa z sieci, rozpakować, przesłać na serwer i zainstalować. Jest to bardzo łatwe zadanie.

Oczywiście osoba, która nie wiele miała do czynienia z komputerem i nie specjalnie lubi zagadnienia informatyczne, może się na początku przestraszyć. Ale nie warto się zrażać gdyż prowadzenie bloga wordpress jest intuicyjne i każdy sobie poradzi.

Chcesz mieć stronę firmową lub blog firmowy

Strony firmowe wymagają lepszego przygotowania niż strony prywatne. Strona taka nie powinna być założona na darmowym serwisie blogowym, gdyż przeważnie nie mamy wplywu na adres takiej strony. Często nie da się tu ustawić własnej domeny. Czasem na takim serwisie pojawiają się obce reklamy. W zależności od rodzaju strony mamy różne możliwości do wyboru:

  • strona wizytówka – nieduża stroną prezentująca firmę, dojazd, asortyment, usługi, cennik. Taką stronę najlepiej zrobić na silniku wordpress (darmowy). Można ją tak ustawić aby nie był to blog, lecz zwykła strona z kilkoma podstronami. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że treści do strony może dodać szef firmy lub pracownik bez większego przeszkolenia. Informacje wpisuje się do formularza. Zmiany można nanosić samemu bez konieczności płacenia webmasterowi za każdą najmniejszą zmianę na stronie.
  • blog firmowy – podobnie jak wyżej najlepiej zrobić blog korzystając z oprogramowania wordpress. Możemy dodawać na bieżąco nowości, promocje, porady dla klientów.  
  • strona sprzedażowa, strona przechwytująca – z założenia jest to mała strona pojedyncza bez podstron, na której nie ma żadnych linków które mogą rozproszyć uwagę odwiedzającego i sprawić, że kliknie i wyjdzie ze strony. Taką stronę najprościej jest napisać w html. Jeśli nie chcesz uczyć się html możesz zlecić zrobienie takiej strony, skorzystać z darmowych lub płatnych szablonów. Można również taką stronę zrobić jako blog posiadający np. tylko 1 stronę statyczną.
  • sklep internetowy – istnieje wiele darmowych skryptów sklepów internetowych lecz aby taki skrypt dostosować do potrzeb swojej działalności potrzebna będzie pomoc programisty
  • inne – w zależności od danego biznesu firma może potrzebować bardzo różnych rodzajów stron internetowych: porównywarki cen, strony do rezerwacji, wyszukiwarki, specjalistyczne sklepy i wiele innych. Bardziej rozbudowaną stronę można wykonać przy pomocy joomli. Jednak przy bardziej skomplikowanych projektach, potrzebna będzie pomoc programisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *