Czego potrzebujesz aby zrobić stronę w html


Postanawiasz, że nauczysz sie html i będziesz samemu projektował strony www.
Co będziesz potrzebować?

1. nauczyć się html i css – jest to prosty język opisu strony. Bardzo łatwo się go nauczyć. Ważne aby poznać podstawy i zasady zapisu. Jeśli zapomnisz jakąś formułkę to zawsze można wyszukać w sieci dokładny sposób zapisu. Są strony gdzie podane są dokładnie wszystkie formuły i opisane do czego służą.
podstawowy kurs HTML dla internetowych Biznesmanów
Przydadzą się tu dobry kurs lub książka.

2. przeglądarki – minimum 4 najbardziej popularne: Internet Explorer, Fire Fox, Google Chrome, Safari, Avast. Przeglądarki czytają inaczej niektóre formułki css dlatego trzeba doprowadzić do takiego zapisu aby strona w różnych przeglądarkach wyglądała tak samo. Jest to jedna z największych trudności jeśli chodzi o projektowanie stron.

3. Edytor – do tworzenia stron www wystarczy zwykły notatnik windows. Ale przydają się też lepsze edytory np. notepad ++, edit pad, w których można otworzyć jednocześnie kilka plików.
Obecnie darmowy jest zaawansowany edytor Share Point Designer, który dobrze koduje polskie znaki.

4. klient FTP – program od przesyłania plikow na serwer i pobierania z serwera – polecam FileZilla

5. program do obróbki zdjęć – zdjęcia z aparatu cyfrowego są zawsze za duże do umieszczenia na stronie www. Trzeba je zmniejszyć i wykadrować. Zdjęcia też trzeba czasem obrócić, rozjaśnić, przyciemnić itp. Dobre i darmowe programy: irfan view, gimp lub serwis online pixlr.

Żeby zrobić bardzo ładną i gustowną stronę www musisz być dobrym grafikiem. Wystarczą podstawy grafiki i bardzo dobra znajomość css. Prawie wszystko można opisać w css.
Osobiście nie jestem zwolenniczką grafiki na stronach www. Im mniej grafiki tym lepiej. Czasy ładowania na strony migajacych wodotrysków, flasha i bajerów odeszły w niepamięć. Obecnie liczy się funkcjonalność i zawartość.
Ze względu na pozycjonowanie stron lepiej zrezygnować z tworzenia stron we flashu czy przeładowanych grafiką.

Warto poczytać na temat optymalizacji stron. Polecam

Strategia wygrywania w sieci – E.Jedamska
Z tej książki dowiesz się w punktach jak powinna wyglądać strona www aby była przyjazna dla oglądających.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *