Jak zarabiać na wiedzy – Product launch kursu Expert 2.0

Odbywa się własnie product launch kursu Expert 2.0 PD.  Co pare dni ukazują się filmiki reklamowe, które same w sobie zawierają ogromną ilość informacji.  W kupiłam w grudniu kurs Expert 2.0 ,  wcześniej też Expert 1. Mimo to oglądam obecną akcję marketingową, bo tu widać na żywo jak się robi product launche. Poza tym jest to dodatkowe źródło informacji i motywacji.

Postanowiłam zapisać sobie porady PD bo są bardzo cenne, a filmiki pewnie nie długo nie będą dostępne:

Lekcja 6
PD nagrywa z wakacji w Egipcie aby udowodnić, że pracować przez Internet można z każdego miejsca na świecie. Metody zarabiania przez Intenet.
Metody na  szybkie zarabianie

  1. webinar – wykład na żywo przez Internet.  Na końcu webinaru jest możliwość zapisu na kurs. Ponadto aby zapisać się na webinar (może być płatny lub darmowy) ludzie zapisują się na listę mailingową
  2. akcja promocyjna tzw. product launch – mała kumulacja + duża kumulacja, oferta jednorazowa ze zniżką.  Tworzymy produkt główny, a następnie na jego podstawie produkt darmowy, który rozdajemy. Wysyłamy 2 mailingi – jeden zapowiadający że np. za tydzień będzie sprzedaż twojego kursu. Najlepiej aby ten kurs był w formie wideo. Potem drugi mailing informujący, że za 3 godziny zacznie się sprzedaż lub że sprzedaż już się zaczęła.
  3. abonament – sprzedaż na abonament od lekcji pierwszej. Paweł przyznaje się, że zrobił błąd udostępniając cały kurs. W skutek tego uczestnicy przeczytali całość na początku i przestali płacić. Aby nie udostępniać całego kursu Paweł radzi aby wysyłać lekcje przez autoresponder freebot lub benefiter. Na interkursach są też lekcje, które wysyła się w określonych odstępach czasu. Można sprawdzić przez płatności internetowe np. dotpay czy uczestnik zapłacił i wysyłać mu kolejną lekcję.
  4. małe artykuły ale duża ilość – jest to kolejna metoda dla ludzi, którzy nie mogą lub nie chcą bardzo się angażować, też dla ludzi, który nie mogą wiele zainwestować pieniędzy. Ebook musi mieć ok. 70-80 stron, zaś kursy wideo to minimum 5 godzin wideo.  Zrób dużą ilość małych kursów, które rozwiązują jeden problem. Skąd wziąć tematy: przejrzeć forum, gdzie ludzie pytają o rozwiązania problemów.  Wybrać na forach najczęściej wyświetlane tematy. Opisuję rozwiązanie problemu w artykule. Artykuł może być na 1-2 strony lub dłuższy. Generalnie musi wyczerpać temat. PD sugeruje sprzedawać te artykuły po ok. 5zł. Tych artykułów musi być dużo – 15-20  aby odczuć jakiś przypływ pieniędzy. Do tego musza to być tematy poszukiwane na rynku.
  5. pasywny dochód można generować korzystając z wielu kanałów dystrybucji. Natomiast nie współgra to ze strategią product launche.

Na koniec PD odpowiada na pytania. Ważną rzeczą jest rozwiązanie dla osób nie prowadzących działalności: netina.com.pl załatwia formalności dla ludzi prywatnych.

——————————

Szczególne cenna wydaje mi się porada numer 4 i 5, ważne dla osób początkujących i tych, które nie są w stanie zbyt wiele zainwestować.  W zasadzie tu nie trzeba nic inwestować poza czasem. Ponadto pisząc artykuły na jakiś temat jednocześnie sami zdobywamy wiedzę.  Najtrudniejszym problemem w tym wszystkim  jest znalezienie tematu taki, który byłby chodliwy. Z tym, że jak napiszesz artykuł na 2 strony co ci zajmie jedne wieczór i nikt tego artykułu nie kupi to strata jest mała. Gorzej jak nie trafisz w rynek z produktem, który robisz pare miesięcy. W sieci są tony materiałów, z których można korzystać. Faktem że sporo jest nudziarstwa i wodolejstwa, ale i tak jest z czego wybrać. Niektóre są płatne, ale ceny są właściwie groszowe.

Bezcenna jest porada nr 5, ale tu już trzeba trochę pomyśleć i znaleźć te możliwości sprzedaży. Co tu dużo gadać, ja sama jestem początkująca jeśli chodzi o e marketing i sprzedaż. Całe życie pracowałam na takich stanowiskach, gdzie spraw związanych ze sprzedażą, marketingiem czy prowadzeniem firmy nawet nie widziałam na oczy. Mnie, i pewnie innym osobom początkującym w tej dziedzinie, po prostu możliwości nie przychodzą do głowy. A trzeba tego szukać.

Nie można zarobić tylko z 1 źródła. Zresztą guru e-biznesu mówią nie raz nie dwa, że pasywny dochód jest z wielu źródeł. Ludzie, który zarabiają na programach partnerskich, są zapisani do ponad 20 pp. I sprzedają (bo pp to też sprzedaż) przez wiele kanałów.

Niedawno oglądałam serwis zagraniczny z ebookami i artykułami. Okazuje się, że to też jest kanał sprzedaży. Wstawia się tam fragment ebooka czy artykułu z linkiem do zakupu całości.

Poza tym jeszcze jedna korzyść z pisania raportów, czy to do wstawienia na platformę elearningową czy wysyłania za darmo. Uczymy się pisać, zdobywamy wiedzę. Można potem je złożyć do kupy i stworzyć ebook. A poza tym to też metoda dla ludzi, którzy się bezustannie kształcą, na zasadzie: nie jestem dość dobra, muszę się jeszcze douczyć. Rozumiem ten problem po sobie. Cyzeluję wszystko bardzo długo, zajmuje mi to strasznie dużo czasu a i tak nigdy nie ma 100% pewności że produkt jest doskonały. Na logikę zawsze i wszędzie można zrobić coś lepszego. Doskonałości nigdy się nie osiągnie.

Webinar ostatnio jest modny i widać jak dobra metoda to jest. Nie wymaga wielkich kosztów. Abonament za dostęp do pokoju konferencyjnego trochę kosztuje ale nie są to niebotyczne koszty. Najtrudniejszą sprawą jest odważenie sie na wystąpienie publiczne.

Product launch też nie wydaje się trudną sprawą. Można obserwować jak się to robi. Ale do tego trzeba mieć duży produkt, a raczej serię produktów.

W tym samym czasie Piotr Majewski kurs Władca marzeń, który ma być połączeniem obu kursów i kosztować tyle samo co Expert 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *