Wstawanie rano z energią

dobry sen

Pościel zdrowotna Tiens

Jak wstawać rano i czuć się wypoczętym, rześkim i gotowym do całego dnia. Każdy chciałby cieszyć się dobrym snem i wstawać rano z nową energią.

Dla osób, które uważają się za nocne Marki lub sowy, jest to raczej trudne zadanie.

Pierwszą rzeczą po którą sięgamy rano jest kawa, która ma za zadanie pobudzić nas do działania.

Co zrobić aby pobudzić się rano bez sięgania po kawę?

  • obniż temperaturę w pokoju, w którym śpisz – kołdra i tak się ogrzeje, natomiast chłodniejsze powietrze spowoduje, że rano będziesz bardziej ożywiony. Do tego warto otworzyć okno. Śpiąc w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu obudzisz się z większą energia. Wypróbowałam na sobie, że otwarcie okna pozwala lepiej zasnąć. Rzadko mi się, zdarza nie móc zasnąć w nocy. Czasem jednak gdy budzę się w nocy i zaczynam myśleć o czymś co nie pozwala mi zasnąć, zdecydowanym rozwiązaniem tego problemu jest otwarcie okna i schłodzenie powietrza w pokoju.
  • ustaw budzik poza zasięgiem ręki – jest to najprostszy sposób żeby zmusić się do wstania, zamiast przygaszać budzik, który uaktywni się za następne 9 minut. Nastaw budzik na rzeczywistą godzinę, kiedy musisz wstać. Przygaszanie budzika przez jakiś czas powoduje, że czujesz się ospały/a
  • wytrzyj twarz szorstkim ręcznikiem namoczonym w zimnej wodzie – ważne! ręcznik musi być szorstki. Przez chwilę wycieraj twarz takim ręcznikiem. To cię orzeźwi, a jednocześnie dobrze umyje twarz. Nabierzesz energii bez kawy.
  • zimny prysznic – weź prysznic i zakończ go zimną wodą – wielu ludzi się wzdraga przed tym ale jest to bardzo pobudzające. Wbrew temu co może się wydawać, gorący prysznic lub kąpiel wcale nie pobudza, raczej pogłębia poczucie zmęczenia.
  • nie opuszczaj śniadania nawet jeśli bardzo się spieszysz i lepiej żeby było to coś zdrowego
  • woda – w nocy organizm traci wodę. Aby odzyskać płyny wypij rano szklankę wody (może byc z sokiem z cytryny). Kawa odwadnia organizm.
  • włącz swoją ulubioną piosenkę – muzyka uwalnia w mózgu reakcje chemiczne wpływające na dobre samopoczucie
  • pościel fotonowa – sprawi, że rano obudzisz się zrelaksowały
  • odpowiednia dieta – kasza z warzywami na śniadanie spowoduje, że zapomnisz co to znaczy czuć się ospałym rano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *