Uptime, flow – co to jest?


Uptime – stan podwyższonej koncentracji w praktyce – Kamil Dunowski

Częstotliwości fal mózgowych
Normalnym stanem jest stan Beta. Gdy się relaksujemy wchodzimy w stan alfa. Gdy jesteśmy skoncentrowani na zewnątrz wchodzimy w stan Gamma.
Stan Gamma jest bardziej pożądany w biznesie lub w kontaktach z innymi ludźmi, gdyż nie używany dialogu wewnętrznego, nie skupiamy się na sobie lecz na tym co na zewnątrz, na innych ludziach.

Obecność:
Dostrzegasz więcej w swoim otoczeniu, u swojego rozmówcy. Korzystasz z podświadomych zasobów, intuicji, nieświadomej kompetencji.

Gdy pewien człowiek zajmujący się marketingiem sieciowym, zaczął ćwiczyć skupianie się na zewnątrz, zaczął zauważać więcej klientów.

Gdy stajesz przed czymś nowym, nie wiesz jak ci to wyjdzie. A potem okazuje się, że bardzo dobrze ci idzie. Okazuje się, że ludzie mają w sobie wiele zasobów, które można wykorzystać.

Jak wejść w Uptime?
gry – color game, alfabet game,
żonglowanie – bardzo dobrze wpływa na mózg i ułatwia koncentrowanie się na zewnątrz
technika windy – przeskok z jednego stanu umysłu do drugiego. Przeskoczenie z Alfa do Gamma. Najlepiej skupić się na oddechu aby oczyścić umysł i nie skupiać się na wewnątrz. Z tego stanu łatwiej jest przeskoczyć do stanu skupienia na zewnątrz.

Można nauczyć się wchodzić w Uptime, przez kotwiczenie. Ustalasz sobie jakiś unikalny bodziec, który twój umysł będzie się kojarzył ze stanem Uptime. Potem będziesz to odpalał bardzo szybko.

1. Weź 5 głębokich oddechów, skup swoją uwagę na oddechu (możesz zamknąć oczy)
2. gdy twoje myśli są już skupione na oddechu, otwórz oczy i skup się na otoczeniu, zwróć uwagę na kolory przedmiotów, ruch z oknem, zapachy, dźwięki, bądź obecny, zobacz co się dzieje w twoim otoczeniu, może są jakieś dźwięki w mieszkaniu, jakieś zapachy.

Zauważysz, że logiczny umysł jest wyłączony. Nie zadajesz sobie pytań, nie prowadzisz dialogu wewnętrznego, nie oceniasz się. Zamiast oceniania się, obawiania, skupiania na to co może będzie, skup się na tym co należy zrobić.

Wystarczy głęboko odetchnąć i skupić się na otoczeniu niż skupiać się na dialogu wewnętrznym.

Ważne jest aby rozwijać zdolność awarness, obecność gdyż skupiać się na sobie już umiesz.

Jak pogłębiać, rozwijać ten stan
– żonglowanie – może to też być rodzaj oderwania, odpoczynku, gdy dużo siedzisz przy komputerze
– gry na fitness mózgu
– użyj kotwiczenia
– używaj świadomie, przy każdym kolejnym doświadczeniu będziesz zauważać więcej. Człowiek od MLM gdy wyłączył wewnętrznego krytyka, stał się bardziej świadomy, zaczął więcej zauważać i dostrzegać więcej możliwości i stał się bardziej skuteczny.

Gdzie z tego korzystać:
– wystąpienia publiczne – robisz sobie mapę wystąpienia a potem poruszasz się na flow, zgodnie z tematem ale spontanicznie, własnymi słowami
– rozmowa handlowa – jeśli nie jesteś obecny możesz spalić rozmową, bo nie koncentrujesz się na rozmówcy i nie dopasujesz komunikat do rozmówcy
– coaching – widzisz że gdy wyznaczasz cel, potrafisz dostrzec czy ten cel jest dopasowany jest do ludzi
– na codzień by dostrzegać więcej

Nauka w tym stanie – przyswajasz informacje w stanie uptime a gdy to zanotujesz w stanie alfa powtarzasz i przenosisz do pamięci długoterminowej.

Wykład Kamila Dunowskiego – moje notatki z wykładu

Zagrałam w kilka gier na http://fitnessmozgu.pl/ – są świetne i bardzo wciągające. Niby bardzo proste, ale trzeba ćwiczyć koncentrację i pamięć.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *