Uprawianie sportu, a okulary. Czym charakteryzują się soczewki sportowe?


Okularowe soczewki sportowe powstały z myślą o pasjonatach aktywności ruchowej i profesjonalnych sportowcach. Niezależnie więc, czy interesują nas funkcjonalne okulary na rower, okulary do jazdy na nartach czy okulary dla sportowców uprawiających dyscypliny kontaktowe, soczewki okularowe w nich osadzone mają podobne cechy – muszą gwarantować doskonałą jakość widzenia w różnych warunkach, chronić oczy przed ciałami obcymi i słońcem, a przy tym same wykazywać się zwiększoną odpornością i wytrzymałością. Jakie właściwości mają dobrej klasy okularowe soczewki sportowe? Co oferują swoim użytkownikom nowoczesne soczewki dla sportowców?

Soczewki sportowe do okularów – co je wyróżnia?

Zarówno sportowe okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne okulary dla sportowca mogą być wyposażone w specjalne soczewki okularowe zaprojektowane z uwzględnieniem szczególnych potrzeb osób aktywnych fizycznie. Soczewki sportowe charakteryzuje m.in. specyficzny kształt i rozmiar, ponieważ szkła okularowe tego typu osadza się w wykrzywione i nieco większe ergonomiczne oprawy sportowe. Dobrej jakości okularowe szkła sportowe są przy tym lekkie, ale i bardzo wytrzymałe. Wszystko po to, by okulary sportowe gwarantowały duży komfort użytkowania i jednocześnie służyły dobrze przez długi czas. Sportowe soczewki okularowe wytwarza się w związku z tym zwykle ze specjalnych materiałów oraz dodatkowo pokrywa powłokami, które podnoszą ich funkcjonalność – zapobiegają osadzaniu się kurzu, brudu, parowaniu czy chronią soczewki przed zarysowaniem. Bez wątpienia jednak najlepsze soczewki do uprawiania sportu to takie szkła okularowe, które pozwalają dopasować swoje właściwości do konkretnej osoby, jej potrzeb wzrokowych i specyfiki uprawianej dyscypliny. Tego rodzaju spersonalizowane soczewki sportowe oferuje SEIKO, lider pionierskich technologii optycznych, znany z niebywałej precyzji tworzonych rozwiązań i niedoścignionej jakości swoich produktów.

Spersonalizowane okulary sportowe z innowacyjnymi soczewkami SEIKO Curved

Specjalnie dla sportowców i wszystkich osób aktywnych fizycznie SEIKO opracowało soczewki sportowe SEIKO Curved i SEIKO Curved X udoskonalone zastosowaniem pionierskiej High Curved Technology, dzięki której szkła okularowe można idealnie dopasować do różnorodnych opraw sportowych i designerskich oraz jednocześnie zagwarantować wyjątkowo precyzyjne i wyraźne widzenie na całej powierzchni soczewki. Soczewki sportowe stworzone przez SEIKO występują w dwóch podstawowych wariantach. Są to jednoogniskowe soczewki okularowe SEIKO Curved oraz progresywne soczewki SEIKO Curved X, które w obu przypadkach można spersonalizować tak, by ich wygląd i walory praktyczne najbardziej odpowiadały oczekiwaniom konkretnego użytkownika. Soczewki sportowe SEIKO Curved dostępne są w ponad 240 stylowych barwieniach poprawiających kontrast i percepcję poszczególnych barw oraz w wersjach uszlachetnionych modną powłoką lustrzaną. Sportowe soczewki do okularów z oferty SEIKO można również zamówić jako soczewki fotochromowe lub soczewki z polaryzacją, idealne by precyzyjnie i kompleksowo chronić oczy przed słońcem i uciążliwymi refleksami.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *