Szkolenie jak tworzyć domeny internetowe


Jakiś czas temu zapisałam się na darmowy kurs Pawła Krzyworączki na temat tworzenia domen i przyznam się, że był to kawał wiedzy, który otworzył mi oczy. Nie mam zbyt wielu domen wykupionych a nawet w tych popełniłam sporo błędów. Darmowy kurs Tajemnice domen zawiera informacje jaka domena dla jakiej działalności. Mimo kursu miałam sporo problemów z wymyśleniem domen dla moich serwisów. Nie są najlepsze ale musiałam się na coś zdecydować, żeby nie mieć blogów na subdomenach z końcówką kocidom, czyli o zupełnie innej tematyce.

Jakieś 2 tygodnie temu miał miejsce, tym razem płatny, kurs Pawła Krzyworączki na temat tworzenia nazw domen. Kurs składał się z 2 webinarów, po których były zadawane pytania. Każdy trwał ok. 2-3 godzin. Po kursie dostaliśmy nagrania do pobrania na dysk w postaci nagran mp3 i wideo.

Mimo że nie prowadzę szeroko zakrojonej działalności w sieci i jakoś nie mogę wystartować, to ten kurs uważam za bardzo przydatny. Webinary były rozszerzeniem darmowego kursu ale jednak warto było zapłacić gdyż bardzo ugruntowały wiedzę. Po kursie emailowym nieco liznęłam tę wiedzę, natomiast po webinarach mam poczucie że sporo wiem o tworzeniu domen.

Wymyślenie dobrej domeny jest trudne i trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów. Nie tylko ważne jest aby domena była krótka i łatwa do zapamiętania. Ważne jest aby domena była tak pomyślana aby za wszelką cenę uniknąć pomyłek w zapisywaniu, zapamiętaniu. Np. trzeba unikać podobnie brzmiących wyrazów bo mogą się pomylić. Drugą ważną sprawą jest unikanie takich słów, które można różnie napisać lub odczytać. Np. słówka angielskie można zapisać fonetycznie lub poprawnie po angielsku. Podobnie cyfry można zapisać cyfrą lub słownie.

Na końcu Paweł Krzyworączka ujawnił swoje know how domenowe.  To było coś co mnie i pewnie innych zachęciło do szkolenie bo ciekawa byłam co to jest. Metoda Pawła Krzyworączki wymyślania nazw domem jest tak prosta, że coś takiego w ogóle nie przyszłoby mi do głowy.

Reasumując jestem zadowolona ze szkolenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *