System skutecznej motywacji


Webinar Pawła Krzyworączki – na temat motywacji

 1. pozbądź się kompleksów, znajdź wewnętrzny spokój, polub siebie
 2. zrozum że możesz wszystko – PK radzi wyznaczyć sobie cel wyznaczenia 20 sposobów na rozwiązanie problemu, nie wstaje dopóki nie wymyślę tych rozwiązań. Jest to metoda burzy mózgów. Tą metodą musisz znaleźć rozwiązanie i znajdziesz.
  • planujesz ogólne rozwiąznaie
  • rozbijasz ja na czynniki pierwsze
  • szukasz rozwiązania aż je znajdziesz
  • nigdy się nie poddajesz
 3. Wycisz się i określ cel twojego życia, misje
 4. czego potrzebujesz by spełnić misję
 5. planuj na papierze, twórz mapy myśli, marz – nie bój się marzyć
 6. Skoncentruj się
 7. Realizuj cel cząstkowe – to jest klucz do podtrzymania motywacji
 8. Zbuduj mastermaind
 9. odłóż przyjemności na przyszłość
 10. dzień w dzień działaj, jak robot, krok po kroku

 

AD1.  Z własnego doświadczenia powiem, że chyba nie da się. Skąd wziąć dobrego psychologa? Nie ma takich. Skąd wziąć dobrych znajomych?  Pamiętam, że ilekroć rozmawiałam o czymś takim ze znajomymi, nikt mnie nie rozumiał. Jedynie co można usłyszeć to: Przestań! Głupoty gadasz! – czyli generalnie hasła, żeby raczej zmienić temat. Poza tym ludzie raczej nie lubią rozmawiać na ten temat.

AD2. – moim zdaniem można jeśli ma się dość czasu nie ma możliwości zrezygnowania. Przeważnie udaje się znaleźć rozwiązania problemów, które są teraz. Gorzej z rozwiązaniem problemów takich długofalowych.

PK mówi żeby stać się najlepszym w jakiejś dziedzinie czy niszy. Cały problem co to ma być. Zawsze jest ktoś lepszy. W wielu dziedzinach jest tysiące ludzi lepszych. Zupełnie nie wyobrażam sobie dziedziny w której mogłabym osiągnąć coś takiego żebym była najlepsza na świecie.

Uwielbiam rysować. Byłam na kursie rysunku, gdzie byłam chyba najlepsza w grupie. I co dalej?

AD5. Gdy przeczytałam swoje cele spisane na papierze sprzed 10 lat to się załamałam. Żaden z tych celów się nie spełnił. Chociaż może bardziej były to marzenia. Liczyłam na cud, który się nie spełnił.

AD8. Grupa Mastermaind – moi znajomi są raczej fajni, nawet dość pozytywnie nastawiani do życia, nawet mnie nie dołują, ale nikt nie interesuje się tym co ja. Albo nawet deklarują że interesują się ale nic nie robią.

AD9. w ten sposób można całe życie spędzić pracując. A co jeśli nigdy nie osiągnę sukcesu?

Nie dawno byłam ze znajomymi na imprezie w parku – odsłonięcie pomnika. Impreza trwała krótko. Ale popatrzyłam na ludzi ładnie ubranych, spacerujących w parku. Piękna pogoda, słońce, piękne jeziorko, wokół psy, dzieci. Ludzie sobie po prostu miło spędzają czas. A ja trawię każdą wolną chwilę na studiowanie ebiznesu a sukcesu jakoś nie widać.

Tak czy owak wibinar jest fajny i mimo wszystko troche poprawił mi humor.

Przyznam się, że oferta Miasta Szkoleń jest kusząca. Marzyłby mi się abonament na pare miesięcy ale na chwilę obecną kompletnie mnie nie stać.

 


9 odpowiedzi na “System skutecznej motywacji”

 1. Ja mam wiele rzeczy które lubię ale można powiedzieć że jest ich aż za dużo po czym stwierdzam że to mi się nie uda albo że są osoby które zrobią to lepiej lub szybciej i się poddaje. Przykładem może być pisanie strony albo programu – trochę zacznę, pogrzebie, po czym wpadam na inny pomysł i zostawiam tą stronę lub program na jakiś czas. Po dłuższej przerwie wracam do tego na dzień lub dwa i znowu to samo ;(

  • Może tak być jak się coś robi dla siebie tylko. Jak robię coś dla siebie to na początku mnie to cieszy i interesuje. Ale jak zapełnia mi się komputer lub szafy niepotrzebnymi produktami to rzucam to. Człowiek jest chyba tak zbudowany, że nie cieszy go robienie czegoś „dla własnej przyjemności”. Ostatnio słucham szkolenia Kamila Cebulskiego. On jest cały czas nastawiony na zarabianie i nie ma w tym nic złego. Zastanawia sie nie nad tym co robić „dla własnej przyjemności” lecz co innym ludziom może być potrzebne i za co będą chcieli zapłacić.

 2. Jest to jakaś myśl chociaż stronę robiłem w celach zarobkowych. Do puki wszystko szło jak należy był zapał kiedy lekko podwinęła się noga od razu musiała być przerwa ale walczę z tym i dzięki temu blogowi mam nadzieje uda mi się czegoś nauczyć na przyszłość

 3. trening motywacji miałam na studiach jako przedmiot do zrealizowania. ale czy ja wiem, czy to zwiększyło moją motywację do działania? w sumie to nie wiem. ale teraz mam przynajmniej świadomość co to jest motywacja zewnętrzna i motywacja wewnętrzna… w pracy pedagoga/psychologa/terapeuty z pewnością dominuje motywacja wewnętrzna, bo nie są to zawody dobrze płatne.

  • Szkoda, że pan nie napisał trochę szerzej. Bardzo lubię pana Krzyworaczkę ale muszę przyznać, że trochę się z panem zgadzam. Jego szolenia to jest duża dawka wiedzy, ale przeważnie teoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *