Skuteczne sposoby zapobiegania depresji


4 skuteczne sposoby zapobiegania depresji

1. Stosowanie kwasów omega-3

W badaniach prowadzonych na całym świecie stwierdzono powiązanie występowania depresji z niedoborem kwasów omega-3 u  kobiet w podeszłym wieku. Niedobór ten dotyka coraz większą część populacji.

Omega 3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się między innymi w rybim tłuszczu. Ostatnio udowodniono naukowo ich korzystny wpływ w zapobieganiu depresji. W wyniku badań przeprowadzonych przez włoski instytut okazało się, że u osób zazywających kwasy omega 3  zaobserwowano zmniejszenie objawów depresji oraz poprawę jakości życia.

Badania przeprowadzono na grupie 46 chorujących na depresję kobiet w wieku od 66 do 95 lat. Objawy depresji oraz jakość życia były oceniane przed i po badaniu. Przez 2 miesiące 22 uczestniczki zażywały codziennie 2,5 g kwasów omega-3, natomiast 24 uczestniczki otrzymywały placebo. Po dwóch miesiącach okazało się, że  kobiety przyjmujące kwasy omega-3, zauważyły poprawę jakości życia oraz zmniejszenie nasilenia objawów depresji w stosunku do okresu sprzed badania.

 

2. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna, a szczególnie przebywanie na świeżym powietrzu i korzystanie ze słońca znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję.

Osoby z depresją njczęściej siedzą w domu.  W rezultacje mają niedobór witaminy D, nazywanej „witaminą słońca”.   Przeprowadzono wiele badań naukowych badających tę zależność. Jednym z powodów, dla których wysiłek fizyczny pomaga w leczeniu depresji, jest wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin. Dlatego nawet zwykły spacer może poprawić jakość życia.

3. Relaks

Techini relaksacyjne takie jak kontrola rytmu pracy serca, joga, medytacja czy po prostu modlitwa okazują się pomocne w leczeniu depresji. W skutek złagodzenia stresu można odnaleźć wewnętrzną równowagę i spokój, które pomogą w pokonaniu depresji.

4. Zbilansowana dieta

Zdrowa dieta wspomagająca leczenie depresji polega przede wszystkim na zmniejszeniu ilości spożywanych cukrów oraz produktów zbożowych. Dzięki temu unormuje się poziom leptyny i insuliny, co może z kolei zadziałać przeciwdepresyjnie.


 

Omega 3 Tiens zawiera ojel rybi i olej z rokitnika oraz witaminę E.

Omega 3 należą do nienasyconych kwasów tłuszczowych, które sa niezbęne w naszym organizmie.

Nasiona rokitnikia zawierają wysoki poziom przeciwkutleniaczy, oraz flawonoidy. Witamina E odgrywa ważną rolę w budowie błon komorkowych. Wpływa korzystnie na skórę, serce,układ krążenia i mięśnie.

Omega 3 wpływa korzystanie na wzork. Wspomaga zachowanie zdrowej skóry. Ma właściwości przeciwzapalne. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Wspomaga obniżenie ciśnienia krwi.

Zamów omega 3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *