Rebranding ebooks


E-marketerzy wymyślają coraz to nowe sposoby na zarabianie pieniędzy przez interent. Nowym sposobem jest rebranding ebooków lub raportów.

Ebooki i raporty były wykorzystywane do tej pory jako metoda na zbieranie listy adresowej. Dajesz darmowy raport lub ebook i ludzie muszą się zapisać i zostawić swój email aby go otrzymać. Tą metodą nagromadziło się w sieci tony ebooków różnej wartości.

Rebranding polega na tym, że autor pisze ebooka lub raport aby promować swoje produkty, bloga, stronę www. Nie musi to być długi ebook. Wystarczy minimum 15 stron. W tym ebooku czy raporcie umieszcza linki do swojego bloga lub strony www lub strony sprzedażowej jak również linki partnerskie. Następnie rozdaje ten ebook za darmo, przesyła je do swojej listy mailingowej itp. Ebook ten daje prawo innym ludziom do rebrandingu tej książki.

Rebranding oznacza podmienienie linków partnerskich na swoje. Można to robić wiele razy. Ktoś dostaje za darmo taki ebook, podmienia linki partnerskie na swoje, wysyła do swojej listy mailingowej. Jakie są z tego korzyści:

 • dla autora ebooka – ludzie klikają na jego linki i kupują jego produkty i odwiedzają jego blog
 • dla osoby która rebrandowała ebook – ludzie kupują z jego linków partnerskich a on dostaje prowizję
 • kolejna osoba może podmienić linki partnerskie na swoje i też zarabia na programach partnerskich, autor ebooka cały czas korzysta bo jego ebook rozprowadza się na zasadzie marketingu wirusowego

Ebooki i raporty z prawem do rebrandingu są albo dawane za darmo albo za opłatą.  Autor może dać zgodę na podmianę wszystkich linków partnerskich albo tylko części. Najczęściej nie oznacza to prawa do zmiany autora i podpisania się własnym nazwiskiem pod tym ebookiem. Nie można zmienić autora ebooka i wykasować linków do jego strony i jego produktów.

W sieci jest masa instrukcji jak się rebranduje ebooki. Są nawet serwisy które to robią. Nie doczytałam jeszcze na czym to polega. Chyba najprościej (choć nie najszybciej) można zwyczajnie skopiować tekst z pdf, wkleić do worda i podmienić linki partnerskie ręcznie. Dla leniwych jest w sieci oprogramowanie, które wyszuka linki i podmieni je.

Część tego typu ebooków jest rozprowadzanych w pdf, część zaś zawiera oprogramowanie, które pozwala zmienić linki partnerskie na swoje wpisując swój id do formularza.

Pojawiły się też serwisy gdzie się przechowuje takie ebooki aby ludzie mogli je  sobie pobierać. Właściciele takich serwisów reklamują się, że tą metodą nie krąży po sieci masa różnych wersji tego samego ebooka. Autor umieszcza ebook w serwisie. Ludzie bo sobie stamtąd pobierają i rebrandują. Jeśli autor chce coś zmienić w swoim ebooku wgrywa nową wersje do serwisu.

Jest to dobry sposób dla ludzi, którzy nie chcą lub nie maja czasu na pisanie raportów samemu. Wystarczy jak ściągną taki ebook z prawem rebrandingu, zainstalują odpowiednie oprogramowanie, zmienią linki partnerskie na swój id i ponownie rozsyłają taki ebook. Praktycznie nie wymaga to żadnej dodatkowej pracy bo ebook sam się rozsyła po sieci, ludzie klikają na twoje linki i zarabiasz.

Aby zarabiać w ten sposób nie potrzeba mieć strony www, listy mailingowej. Nie musisz znać się na pozycjonowaniu.

W jaki sposób reklamować taki ebook:

 1. serwisy z darmowymi artykułami do przedruku  – np. scribd.com, można na nich umieszczać artykuły zawierające linki. Jednak znawcy radzą aby nie afiszować się za bardzo z ebookami do rebrandingu i pomieszać je z innymi artykułami.   Miejsca gdzie można taki ebook umieścić: http://issuu.com/, http://pdfcast.org/pdf/, http://www.4shared.com/, http://www.calameo.com, http://www.doxtop.com/, http://www.edocr.com/, http://www.esnips.com/, http://www.myebook.com/,http://www.myplick.com/, http://www.scribd.com/, http://www.slideshare.net/, http://www.wobook.com/, http://www.youpublish.com, http://www.yudu.com/,
  Jeśli umieszczasz swój ebook w tych serwisach wpisz słowa kluczowe w tytule. Nie umieszczaj tytułu książki jak jest – dodaj słowa kluczowe.
  Dodaj link w serwisach typu social bookmarking.
  Aby zwiększyć oglądalność użyj takich serwisów jak: http://www.bulkping.com/, http://www.bulkping.com/rss-feed-generator-creator/
 2. Umieszczenie ebooka na swoim blogu. Większość serwisów pozwala na umieszczenie ebooka na swoim blogu przez skopiowane i wklejenie fragmentu kodu. Ułatwiasz tym czytelnikom zadanie, gdyż nie muszą ściągać ebooka, po prostu przeczytają go na twoim blogu. Mogą też klikać na linki.
 3. Budowanie listy adresowej – taki ebook można rozdawać za darmo w zamian za zapisanie się na listę adresową. Niektórzy rozsyłają ebooki z prawem do rebrandingu tak aby czytelnicy też mogli zarobić
 4. Napisz recenzję tego ebooka, ale nie ujawniaj za dużo, żeby ludzie chcieli przeczytać sam ebook.
 5. Podaj link w stopce na forum, na którym dyskutujesz
 6. Serwisy do dzielenia się zdjęciami – możesz zrobić własną okładkę dla tego ebooka i wstawić go na serwis z darmowymi zdjęciami. W opisie wstaw link do ebooka i słowa kluczowe. Trzeba jednak uważać aby nie zostać posądzonym o spamowanie. Te serwisy zostały stworzone po to aby ludzie dzielili się swoimi ulubionymi zdjęciami, plakatami itp. Lista serwisów do dzielenia się zdjęciami.
 7. Serwisy z kuponami, gdzie ludzie wchodzą aby znaleźć jakieś obniżki. W Polsce chyba nie ma czegoś takiego, ale pewnie niedługo powstanie. Wystarczy ustawić na blogu WordPress dostęp do twojego ebooka, jako chroniony hasłem, zrobić kupon i wstawić na taki serwis z kuponami.
 8. Serwisy z widgetami.  Można zrobić sobie własny widget za darmo np. na http://www.widgetbox.com. Następnie umieszczasz taki widget w katalogach widgetów.
 9. Stwórz stronę www z której można pobierać ebooki.
 10. Facebook – można zrobić Fan page specjalnie przeznaczoną do rozdawania ebooków darmowych. Można też zrobić osobną Fan Page dla każdego ebooka. Strona fan page  wymaga kliknięcia w Lubie aby przejść do linku z ebookiem. W ten sposób nie tylko rozpowszechniasz swoje ebooki lecz także zbierasz listę adresową.
 11. Jeśli czytelnicy opuszczają stronę można zastosować tzw. exit splash. Jest to programik, który wyświetla wiadomość, żeby nie opuszczać strony i przekierowuje do innej strony jeśli ktoś jednak chce ją opuścić. Można odwiedzającego przekierować do strony oferującej darmowe ebooki. (nie wiem skąd wziąć taki exit splash, ale sądzę że to zwykły javascript wyświetlający okienko i przekierowujący więc pewnie można znaleźć coś takiego za darmo w sieci)
 12. wstaw ebook na darmowych stronach ogłoszeniowych
 13. propozycja otrzymania ebooka w zamian za polecenie go kilku znajomym – wymaga to też odpowiedniego oprogramowania
 14. rozdawanie za darmo jako bonus, gdy ktoś kupi twój produkt

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *