Radiofrekwencja mikroigłowa. U kogo warto zastosować zabieg?


Zmagasz się z pierwszymi objawami starzenia się skóry? A może chcesz po prostu nadać promienny wygląd swojej cerze? Jeśli tak, warto wiedzieć, że często stosowanym rozwiązaniem jest radiofrekwencja mikroigłowa. Ten zabieg ma na celu ujędrnienie skóry oraz jej regenerację poprzez pobudzenie wytwarzania kolagenu. W poniższym artykule omawiamy, na czym konkretnie on polega oraz kto najczęściej z niego korzysta. Zapraszamy do lektury wszystkich, których chcą dowiedzieć się więcej o radiofrekwencji mikroigłowej!

Przebieg zabiegu i zastosowanie nowoczesnych technologii

Jego przeprowadzenie wymaga bez wątpienia innowacyjnego sprzętu. Dlatego stosując tylko codzienną domową pielęgnację cery, trudno osiągnąć podobne rezultaty do tych, które może przynieść radiofrekwencja mikroigłowa (https://www.beautyaddress.pl/radiofrekwencja-mikroiglowa-2/). Ten zabieg polega bowiem na połączeniu ze sobą kilku działań. To jednoczesne kontrolowane mikronakłuwanie skóry, wspomniana radiofrekwencja oraz biostymulacja LED. Fale elektromagnetyczne delikatnie podgrzewają skórę. To wszystko ma na celu pobudzenie tkanek do regeneracji poprzez przebudowę struktury kolagenu. Sam zabieg uchodzi za bezpieczny, jeśli tylko jest wykonywany przez kompetentnego kosmetologa, natomiast podczas jego przeprowadzania pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Po wykonaniu radiofrekwencji mikroigłowej skóra może być lekko zaczerwieniona, lecz szybko się regeneruje. Aby jej nie podrażnić, warto wtedy szczególnie pamiętać o jej ochronie przed promieniami UV i stosowaniu kremów z filtrem.

W jakim celu najczęściej wykonywana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Zaleceń do wykonania tego zabiegu może być wiele. Zwykle decydują się na niego osoby, które chcą ograniczyć pierwsze widoczne zmiany związane ze starzeniem się skóry. Co więcej, chętnie korzystają z niego pacjenci zmagający się z cieniami pod oczami czy opadającą powieką. Inne wskazania to skóra pozbawiona jędrności, wiotka, z przebarwieniami oraz niewielkimi bliznami. Aby jednak mieć pewność, że właśnie radiofrekwencja mikroigłowa pomoże osiągnąć zamierzony efekt, trzeba skonsultować się wcześniej z ekspertem w dziedzinie kosmetologii. Umożliwia to np.salon beauty w Warszawie zlokalizowany przy ul. Inflanckiej 4b.

Podczas konsultacji ze specjalistą możesz dowiedzieć się więcej o samym przebiegu planowanej kuracji, a także wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do jej zastosowania. To również okazja, by zadać pytania, które Cię nurtują, i uzyskać na nie odpowiedzi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *