Przyczyny bólów głowy jakich możesz nigdy nie podejrzewać


Cierpisz na częste bóle głowy i zastanawiasz się co je powoduje. Czy to twoja wina? Czy robisz coś co powoduje bóle głowy? Może za mało śpisz? Może jesz coś co wywołuje bóle głowy?

Niektóre niespodziewane czynniki mogą wywołać bóle głowy. Czasem masz wpływ na rzeczy, które wywołują bóle głowy i możesz je wyeliminować. Warto wiedzieć co może wywołać ból głowy. Jeśli zaobserwujesz który z tych czynników występuje w twoim życiu, możesz go wyeliminować i porawic sobie samopoczucie.

 1. otyłość – bóle głowy występują częściej u ludzi z nadwagą. Duża nadwaga zwiększa występowanie bolów głowy o 80%.
 2. jeśli masz osobowość perfekconisty, jesteś zasadnicza, masz sztywne zasady, możesz mieć większą skłonność do bólów głowy. Pomyśl o technikach relaksacyjnych i staraj się o więcej luzu w życiu.
 3. seks może wywoływać bóle głowy tak samo jak niektóre sporty np. jogging lub podnoszenie ciężarów. ma to związek z nadmiernym wysiłkiem.
 4. wakacyjne bóle głowy – często zdarza się, że cierpisz na ból glowy w weekend gdy masz czas na odpoczynek, zmianę normalnej rutyny dnia. Nie masz obowiązków i często śpisz do południa. Ważne jest aby wstawać zawsze o tej samej porze. Możesz sobie pospać w niedzielę ale jeśli cierpisz na weekendowe bóle głowy lepiej wstawaj wcześniej.
 5. zapachy farb – jeśli samemu bierzesz się za odnawianie mieszkania szukaj w sklepach farb bez zapachu
 6. odwodnienie – jednak nie musisz pic galonów wody. Płyny można uzyskać także jedząc dużo warzyw i owoców.
 7. opuszczanie posiłków – nawet jeśli nie masz czasu musisz starać się jeść regularnie gdyż głód może wywoływać bóle głowy
 8. zbyt dużo kawy – bywa różnie. Czasem kawa pomaga przy bólach głowy a czasem je wywołuje. Jeśli zaobserwujesz że kawa źle wpływa na ciebie ogranicz ją do 2 filiżanek w tygodniu.
 9. brak ruchu – według badań ludzie, którzy mało się ruszają maja większą skłonność do bólów glowy. Staraj się zrobić cos dla swojego organizmu 20-30 minut dziennie. Nie musisz ćwiczyć jeśli nie lubisz. Zrób cokolwiek na co dziś masz ochotę – oczywiście coś co pozwoli ci się poruszać. Uruchom swoją kreatywność – zrób codziennie coś aby się rozruszać przez 30 minut
 10. za mało snu – badania wykazały że ludzie śpiący 6 lub mniej godzin mają dużo większą skłonność do bólów głowy niż ludzie, którzy śpią dłużej
 11.  niektóre potrawy – każdy reaguje inaczej ale niektóre potrawy mogą wywołać bóle głowy: czerwone wino, piwo, czekolada, ser żółty i pleśniowy, kiszona kapusta, przetworzone mięso jak salami, szynka, wędliny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *