Prosta strona wizytówka


Chcę Ci opowiedzieć jak w prosty sposób zrobić zwykła stronę wizytówkę. Strona taka może zawierać kilka podstron np. o firmie, dojazd do firmy, produkty, jak zamówić. Bardzo łatwo można ją zrobić samemu.
Wystarczy zainstalować bloga wordpress na własnym hostingu i tak skonfigurować go aby nie był to blog lecz zwykła strona www.
Czyli nie robisz wpisów na blogu lecz tworzysz strony – wybierasz zakładkę Strony i Dodaj nową.
Blog posiada edytor tekstu czyli nie musisz znać html żeby odpowiednio sformatować tekst np. ustawić wielkość czy kolor czcionki.  Dodajesz na nich zdjęcia, dokładnie tak jak do wpisu, czyli klikasz na kwadracik nad polem tekstowym i ściągasz obrazek z dysku.
Następnie wchodzisz w ustawienia, zakładka czytanie. Na samej górze możesz oznaczyć co Strona główna wyświetla. W tym przypadku zaznaczasz Strona statyczna i wybierasz która to ma byc strona z rozwijalnego menu. Następnie klikasz Zapisz zmiany.
Następnie przechodzisz do Wygląd, zakładka Widgety i przeciągasz myszą widget Strony na panel boczny.
W tym momencie jest to zwykła strona statyczna składająca sie ze strony głównej i kilku podstron. Menu zawierające linki do poszczególnych stron znajduje się na pasku poziomym pod głównym zdjęciem (zależy to od motywu, który sobie wybierzesz) i na bocznej kolumnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *