Planowanie strony www


Planujesz założyć stronę www i nie wiesz jak się do tego zabrać. Najlepiej zacząć od zadania sobie paru pytań – jaka ma być ta strona i do czego będzie potrzebna?

1. czy to będzie strona firmy czy Twoja prywatna. Czy chcesz prezentować na niej swoją wiedzę czy na niej zarabiać? Czy ma to być strona wizytówka zawierająca informacje adresowe i opis firmy lub produktu czy też rozbudowana strona zawierająca wiele informacji.
2. czy stronę chcesz często uaktualniać? Jak często?
3. czy chcesz się nauczyć programowania czy zupełnie nie masz na to chęci?
Myślisz o zrobieniu strony samemu czy nie pociąga cię ten temat i wolisz żeby to ktoś zrobił za ciebie?
4. czy chcesz zainwestować w to trochę pieniędzy czy też szukasz czegoś za darmo?

Czy myślisz aby mieć stronę www całkowicie za darmo?
Można na początku zacząć do serwisów oferujących darmowe blogowanie np. od serwisów jak blogger.com, blogspot.com, blox.pl, wordpress.com. Tworzenie takich blogów jest darmowe i można sobie poćwiczyć blogowanie. Jednak nie polecam takich rozwiązań i sama ich nie używam. Blog na darmowym serwisie jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która chce sobie prowadzić prywatny pamiętnik o swoim hobby, swoim życiu itp. Natomiast utworzenie bloga firmowego lub strony firmowej w darmowym serwisie wygląda nie profesjonalnie. Lepiej jest zainwestować niewielkie koszty w hosting i domenę.

To tyle tytułem wstępu. W kolejnych lekcjach odpowiem na powyższe pytania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *