Pan Dzwonił Milordzie!


Serial komediowy, którego akcji toczy się w latach dwudziestych a konkretnie w roku 1927. Miejsce akcji to rezydencja Lorda Meldrum, wdowca z dwiema dorosłymi córkami: Cissy ubierającą się po męsku i interesującą się polityką oraz kobiecą i zalotną Poppy, która bawi się drażniąc Jamesa. W jego domu rezyduje także jego brat niepoprawny czcigodny Teddy oraz cioteczna babka niezmiernie bogata i zdziecinniała Lady Lavender.

Na górze toczy się życie arystokracji wypełnione romansami, przyjęciami i rozrywkami. Na dole zaś rozgrywają się sprawy służby domowej, która stara się pogodzić własne interesy i ambicje z lojalnością wobec lorda i troską o swe zatrudnienie. Bohaterką jest pokojówka Ivy – prosta i nieobyta dziwczyna z prowincji, która brak wdzięku nadrabia pracowitością i entuzjazmem do uwielbianej pracy pokojówki, chęcią pomocy i troską o każdego. Ukrywa, że jest córką lokaja Alfa Stokesa – kutego na cztery nogi cwaniaka, ktory umie rozwiązać każdy problem, a który najbardziej interesuje się zdobywaniem pieniędzy w każdy możliwy sposób. Stokes ciągle okrada swoich współpracowników, a jednocześnie jest wobec nich lojalny i broni ich gdy są w tarapatach. W kuchni króluje pani Lipton, której kunszt kucharski słynie w calej dzielnicy. O jej względy ubiegają się Alf Stokes i posterunkowy Wilson. Chętny do pomocy policjant jest częstym gościem w kuchni pani Lipton jak również w innych arystokratycznych kuchniach gdzie jada wszystkie posiłki.

You rang, M’Lord? był dwukrotnie emitowany przez polską TV. Nadano jednak tylko pierwszą serię.

 • scenariusz Jimmy Perry, David Croft
 • reżyseria David Croft, Roy Gould
 • produkcja David Croft

Seria 1

 1. You Rang, M’Lord?

  Pan dzwonil Milordzie?Alf Stokes i James Twelvetrees sa żałonirzami na zachodnim frocie pierwszej wojny światowej. Znajdują rannego oficera czcigodnego Teddy Meldrum. Sądząc, że nie żyje Alf okrada go. James zauważa, że czcigodny żyje i zmusza Alfa aby go uratowali.
  10 lat później James pracuje u Lorda Meldruma, brata czcigodnego Teddy. Pojawia się Alf, który ku niezadowolenia Jamesa dostaje pracę jako Lokaj. Alf załatwia pracę pokojówki Ivy ukrywając, że jest ona jego córką.

 2. The Phantom Sign Writer

  Autor tajemniczego napisuKtoś napisał na samochodzie lorda „Rozpustnik” tuż przed tym jak lord zaoferował podwieźć biskupa. Sir Ralph podejrzewa Lorda o romans z jego żoną Lady Agatą.

 3. A Deed Of Gift

  Akt darowiznyLady Lavender postanawia podarować Ivy udziały w Fabryce Gumy.

 4. Love And Money

  Miłość i pieniądzeLord Meldrum stara się aby Lady Lavender została uznana za niepoczytalną. Czcigodny Teddy próbuje dostać się do sypialni Ivy. Trwają przygotowania do urodzin panny Cissy.

 5. Fair Shares

  Słuszne udziałyLady Lavender postanawia dla odmiany dać swe udziały Alfowi. Ivy jest w kłopotach po tym jak przyczyniła się do wykrycia romansu Lorda Meldrum i Lady Agaty

 6. Beg Borrow Or Steal

  Wyrzebrz, porzydz albo ukradnijWłaściciel miejscowego lombardu szantażuje Alfa i zmusza go aby ułatwił mu okradzenie Lorda. Cissy i Poppy organizują wieczór poezji. Służba odkrywa, że Ivy jest córką Alfa.

Seria 2

 1. Labour Or Love

  Praca lub miłośćLord Meldrum grozi Teddiemu, że będzie musiał pracować w fabryce jeśli nie poślubi Madge Cartwright. Lady Lavender trzyma dużą sumę pieniędzy pod łóżkiem. Alf chciałby położyć rękę na tych pieniądzach.

 2. Trouble at Mill

  Nadchodzą kłopotyTeddy pracuje w fabryce. Jego amory wobec fabrycznych dziewcząt wywołują strajk robotników.

 3. Money Talks

  Pieniądze mówiąLady Lavender wyrzuca pieniądze za okno.

 4. The Meldurm Vases

  Wazony Lorda MeldrumLord Meldrum podarowął biskupowi 3 wazony w celu sprzedaży na dobroczynnej aukcji. Alf, który ukrył w jednym z nich część pieniędzy Lady Lavender, stara się odzyskać wazony.

 5. The Wound of War

  Rany wojenneAlf opowiada Sir Ralphowi, że Lodr Meldrum nie może mieć romansu z Lady Agatą, gdyż odniósł rany na wojnie. Przekonuje też panią Lipton, że nie może jej poślubić, gdyż jego żona nie chce mu dać rozwodu.

 6. Stranger In The Night

  Nieznajomy w nocyPojawia się mężczyzna ścigany przez policję. Okazuje się, że jest to ojciec Jamesa – drobny złodziejaszek. Służba postanawia pomóc mu opuścić kraj.

 7. Royal Foush

  Król i Królowa Dalmacji zostają zaproszeni na obiad.

Seria 3

 1. Please Help The Orphans

  Pomórz sierotąAlf namawia panią Lipton aby piekła ciasta dla sierotek, które on sprzedaje w kawiarni aby zarobić na oddanie pani Lipton długu.

 2. Current Affairs

  Bieżące sprawyCyrkówka Myrtle udaje żonę Alfa, która nie chce dać mu rozwodu. Pani Lipton jest zdruzgotana.

 3. Mrs Lipton’s Nasty Turn

  Stokes ratuje panią Lipton przed wyrzuceniem pracy i załatwia sprawę swego długu wobec niej. Ivy odkrywa tajemnicę ciast.

 4. Meet The Workers

  Spotkanie z robotnikamiLord Meldrum stara się o członkostwo w radzie BBC. Musi udowodnić, że zna zwykłych ludzi. Organizuje przyjęcie dla robotników z frytkami i rybą. Poppy zaręcza się z Dickie Metcalfem

 5. Gretna Green Or Bust

  Gretna Green lub klęskaPoppy ucieka do Gretna Green aby poślubić Dickie Metcalfe. Rodzina i służba stara się im przeszkodzić a Teddy wpada na ten sam pomysł aby poślubić Rose.

 6. The Night Of Reckoning

  Wieczór kalkulacjiSir Ralph oferuje Jamesowi prace lokaja. Alf pomaga Teddiemu wyplątać się z małżeństwa z Madge Cartright.

 7. A Day In The Country

  Dzień na wsiLord Meldrum nagradza służbe piknikiem na wsi w tym samym miejscu gdzie odpoczywają Sir Ralph i Lady Agata.

Seria 4

 

 1. Yes Sir, That’s My Baby

  To moje dzieckoCissy skłania rodzinę do pomocy w garkuchni dla biednych. Alf pomaga Teddiemu pozbyć się Madge Cartright i sprowadza jego nieślubne dzieci.

 2. Requiem For A Parrot

  Rekwiem dla papugiZdycha papuga Lady Lawender i otrzymuje wojskowy pogrzeb.

 3. Come To The Ball

  Przybądź na balSłużba bierze udział w dobroczynnym balu dla służby.

 4. The Truth Revealed

  Prawda wykrytaSir Ralph wyrzuca swego lokaja Selfridge, który wyjawia o romansie Lorda Meldrum i Lady Agaty. Sir Ralph postanawia zabić Lorda Meldruma i zaprasza go do swego domu na wsi.

 5. Fall Of The House Of Meldrum

  Upadek domu MeldrumSir Ralph przeklina Lodra Meldurma, który traci pieniądze.

 6. Well, There You Are Then!

  Tak, tu jesteś!Lord zbankrutował i służba musi szukać innego zajęcia.

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *