Nie lubię poniedziałków – ebook


Czytam właśnie ebook Nie lubię poniedziałków Gabrieli Abratowicz.
Wybrałam wersję elektroniczną i trochę jest z tym kłopot. Ebook ma tę wadę, że nie można go czytać w autobusie albo na ławce w parku. Mam kłopoty ze wzrokiem ale doszłam do wniosku, że lepiej jest ustawić 2 strony obok siebie. Mimo, że czcionka jest mniejsza to jednak wzrok mniej się męczy niż ciągłym przewijaniem gdy ustawiona jest duża czcionka.


Ebook bardzo dobrze się czyta. Jest to pozycja z dziedziny książek motywacyjnych. Czytając ją ma się wrażenie jakby się toczyło rozmowę z najlepszym kumplem, który nas doskonale rozumie.
Czytając mam wrażenie jakby autorka znała od podszewki moje problemy i bolączki.
Z tą książką chyba niemal każdy może się zidentyfikować.

Książka jest balsamem dla duszy bo ma się wrażenie, że skoro powstał, to znaczy, że nie tylko ja mam problemy z pracą. Wszyscy mają takie problemy. Mało tego moje problemy są zrozumiałe. Moje obawy uzasadnione. Wszystko wydaje się nagle OK.

W połowie lektury czuję się utulona w bólu i pocieszona. Tak mi dobrze, że ktoś mnie wreszcie rozumie. Ale prócz tego dobrych porad nie wyczytałam zbyt wielu.
Ebook inspiruje do działania ale nie radzi jak…
Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej pracy to co ją zmień. Taką poradę każdy słyszał tysiące razy.
Autorka radzi aby porozmawiać z przełożonym na temat problemów w pracy. Ja próbowałam – bez rezultatu. W naszym kraju jeszcze daleko do ideałów jak np. opisana w ebooku Google. Rzadko zdarza się lider, który zdaje sobie sprawę, że zadowolony pracownik lepiej pracuje.

Generalnie książka zawiera same ogólniki. Porady są tak typowe, że człowiek to wszystko już tysiące razy słyszał. Nic odkrywczego. Wiadomo, że lepiej rozmawiać niż się kłócić.

W miarę czytania byłam coraz bardziej rozczarowana. Co z tego że dowiedziałam się, że inni mają też takie problemy jak ja, ale nie znalazłam rozwiązań. Reklama książki sugerowała jakoby były w niej jakieś triki czy wskazówki co robić aby osiągnąć w pracy etatowej sukces, awansować, zarabiać więcej.

Na pewno wskazówki aby uśmiechać się, być miłym, rozmawiać itp pomogą stworzyć dobrą atmosferę w pracy. Ale z całą pewnością nie spowodują, że awansujemy lub dostaniemy podwyżkę. Można oczywiście, jak radzi autorka ebooka, porozmawiać z szefem, że zasługujemy na wyższą pensję. Szef po prostu odmówi, dając jakieś tam uzasadnienie, i tyle.

Generalnie żałuję wydanych pieniędzy. Najciekawsze część książki to opowiadania na końcu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *