Najprostrzy sposób zaistnienia w sieci


W jednym z ostatnich odcinków pisałam o najprostrzych sposobach zaistnienia w sieci i założenia strony www. Sposobów na to jest sporo. Istnieją różne serwisy, najczęściej płatne, gdzie można stworzyć stronę wizytówkę, budując stronę z danych elementów.
Nie korzystałam nigdy z takich rozwiązań więc nie mogę powiedzieć czy jest to dobre rozwiązanie i na ile te serwisy są sprawdzone i niezawodne.

Podsumujmy te najprostsze sposoby:
– profil i strona na Facebooku
– profil na Naszej Klasie
– strona o mnie i sklep na Allegro, Świstak, ebay itp
– blogi na serwisach blogowych typu Bloger, WordPress.com, Onet

Najlepiej zdecydować się na większość z tych rzeczy.
Facebook to jest dziś najmodniejsze i potężne medium, gdzie ludzie spędzają wiele czasu. Dlatego koniecznie musisz zaistnieć na Facebooku.
Pamiętaj
profil zakładasz dla siebie – konkretnej osoby z imieniem i nazwiskiem
dla firmy, organizacji, itp – zakładasz stronę lub grupę.
Facebook nie jest generalnie miejscem, gdzie się sprzedaje, gdyż ludzie wchodzą tam raczej dla rozrywki, kontaktów towarzyskich lub szukają ciekawych informacji. Facebook jest potężnym narzędziem do budowania marki zarówno twojej firmy jak i ciebie jako eksperta.

Kolejnym najprostszym sposobem zaistnienia w sieci jest blog.

Serwisy oferujące zakładanie stron www lub blogów mają tę wadę, że jesteś uzależniony/a od tego serwisu. Często darmowe jest tylko część możliwości. Za dodatki musisz płacić. Właściciel takiego serwisu dokonuje zmian według własnego uznania. Nie masz na to wpływu.

Najprościej i za darmo, można założyć i prowadzić bloga na wordpress.com, gdyż można go łatwo przenieść na własny serwer, gdy się na to zdecydujesz. Podobnie można zaimportować wpisy z blogera.
Jest to dobre rozwiązanie na początek, jeśli nie chcesz płacić za hosting i domenę. Jednak lepszym rozwiązaniem jest blog wordpress na własnym hostingu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *