Kiedy jest największa oglądalność aukcji Allegro


Aukcje internetowe mają największa oglądalność na początku i na końcu wystawienia.

Allegro daje na stronie głównej (na samym dole na pasku po lewej)  link do 1000 najnowszych i kończących się aukcji. W wyszukiwaniu zaawansowanym można posortować przedmioty wg czasu zakończenia aukcji. Można też wybrać wystawione lub kończące się w ciągu – ty wybrać ilość godzin lub dni. Aukcje kończące się są też umieszczone najwyżej, na pierwszych stronach danej kategorii. Tak działa ten i inne serwisy aukcyjne.

Warto wiedzieć kiedy wystawiać aukcje aby ich oglądalność była największa. Aukcje wystawia się na 7 lub 10 dni, lub z dopłatą na 14 dni. Aukcja kończy się dokładnie o tej samej godzinie po upływie tych dni. Zawsze starałam się wystawiać aukcje w piątek po 24 lub w sobotę rano, gdyż sądziłam że największa oglądalność jest w weekendy. Nie zwracałam jednak uwagi na zakończenie aukcji.

Jesienia 2006 autor bloga http://grzesiek.erax.pl przeprowadził badanie. Rozkład godzinowy, zgodnie z poniższym obrazkiem, wygląda tak, że największa oglądalność jest w godzinach od d19 do 22. Według tych badań rozkład godzinowy wygląda tak samo bez względu na dzień tygodnia.

Wynika z tego, że warto tak ustawić aukcę aby zaczynała się i kończyła w godzinach największej oglądalności.  Aukcje zaczynają się i kończą dokładnie o tej samej godzinie to oznacza, że warto je wystawiać mniej więcej w połowie czasu największej popularności czyli ok. godziny 17-18.

Przygotowywanie aukcji, pisanie opisów, dodawanie zdjęć,  nawet jeśli masz już wszystko wcześniej przygotowane zajmuje sporo czasu. Czyli spokojnie można sobie zacząć rano po 10 i spokojnie dodawać sobie nowe aukcje pare godzin. Ponowienie aukcji zakończonych zajmuje chwilę, bo wystarczy tylko zaznaczyć i wybrać szybkie wystawienie. Czyli z tych badań wynika że najlepiej robić to po południu.
Rozkład tygodniowy przedstawia poniższy wykres.

Z tego wykresu wynika, że najwięcej aukcji kończy się w niedzielę, poniedziałek i czwartek. Ludzie wystawiający aukcje w pracy robią to w poniedziałki i czwartki. Autor badania radzi aby tak wystawiać aukcje aby kończyły się w poniedziałek, czwartek lub niedziele.  Czyli aukcję 10 dniowa najlepiej wystawić w czwartek wieczorem tak aby skończyła się w niedzielę wieczorem. Drugi dobry wybór to wystawienie w poniedziałek wieczorem tak aby zakończyła się w czwartek wieczorem.
Badanie to wskazuje w jakie dni ludzie najczęściej wystawiają aukcje – czyli robią to w poniedziałek i czwartek w pracy (aukcje wystawiane przez firmy) i w niedziele. Piątek i sobota są dniami odpoczynku i ludzie nie zajmują się allegrowaniem. W sumie jednak badania te  mówią kiedy najbardziej aktywni sa ludzie sprzedający na Allegro. Nie mówią jednak kiedy aktywni sa ludzie kupujący. Jeśli kupujący, czyli ludzie, którzy nie sprzedają tylko chcą sobie coś kupić, aktywni są w niedziele, to by znaczyło że najlepiej jest wystawiać aukcje 7 dniowe, które zaczynają się i kończą w niedziele ok. 18.
Autor bloga radzi, że jeśli chcesz coś kupić na aukcji i nie chcesz żeby cię ktoś inny przelicytował to wybieraj aukcje kończące się we wtorek, piątek lub sobotę, najlepiej jak najwcześniej rano.
zrodło: http://grzesiek.erax.pl/w-jakich-godzinach-i-dniach-wystawiac-aukcje-aby-zwiekszyc-jej-ogladalnosc_28.html


5 odpowiedzi na “Kiedy jest największa oglądalność aukcji Allegro”

  1. Po wypróbowaniu (sprzedaż laptopa) metoda raczej nie działa, poza tym szkoda, że nie ma jakiś danych – wykresów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *