Kawa a odchudzanie


Nie, kawa sama jako taka nie wpływa na odchudzanie. Badania przeprowadzone w USA dowiodły, że picie ekstraktu z zielonych ziaren kawy powoduje redukcję wagi o 10%.  Co w praktyce oznacza, że wkrótce pojawi się gdzieś drogi specyfik na odchudzanie z zielonych ziaren kawy. Szkoda, uwielbiam kawę i z zadowoleniem znajduję kolejne usprawiedliwienia aby z niej nie zrezygnować.

Kawa zapobiega nowotworom, chroni przed cukrzyca i marskością wątroby.

Japońscy naukowcy odkryli że kofeina zawarta w kawie działa stymulująco na gruczoły łzowe. Kofeina zwiększa produkcję łez, co może mieć znaczenie dla ludzi cierpiących na syndrom suchego oka. Schorzenie polegające na niesystarczającym nawilżeniu gałki ocznej i zaburzeniu wytwarzania łez występuje najczęściej u kobiet i ludzi noszących soczewki kontaktowe.  Może prowadzić nawet do uszkodzenia wzroku.

 


3 odpowiedzi na “Kawa a odchudzanie”

  1. Zgadza się, picie zwykłej czarnej kawy wiele nie zdziała w kwestii odchudzania. Wpływ na zmniejszanie ilości tłuszczu w organizmie ma kwas chlorogenowy, zawarty w ziarnach zielonej kawy. Substancja bardzo cenna, ale mająca jedną wadę – podczas palenia kawy prawie całkowicie zanika… a szkoda 🙂

    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *