Kawa a odchudzanie

Nie, kawa sama jako taka nie wpływa na odchudzanie. Badania przeprowadzone w USA dowiodły, że picie ekstraktu z zielonych ziaren kawy powoduje redukcję wagi o 10%.  Co w praktyce oznacza, że wkrótce pojawi się gdzieś drogi specyfik na odchudzanie z zielonych ziaren kawy. Szkoda, uwielbiam kawę i z zadowoleniem znajduję kolejne usprawiedliwienia aby z niej nie zrezygnować.

Kawa zapobiega nowotworom, chroni przed cukrzyca i marskością wątroby.

Japońscy naukowcy odkryli że kofeina zawarta w kawie działa stymulująco na gruczoły łzowe. Kofeina zwiększa produkcję łez, co może mieć znaczenie dla ludzi cierpiących na syndrom suchego oka. Schorzenie polegające na niesystarczającym nawilżeniu gałki ocznej i zaburzeniu wytwarzania łez występuje najczęściej u kobiet i ludzi noszących soczewki kontaktowe.  Może prowadzić nawet do uszkodzenia wzroku.

 

3 Comments

 1. Anastazja

  W życiu nie podejrzewałabym, że kawa może pobudzać pracę gruczołu łzowego 🙂 Tylko z zielonych ziaren? Czy też z każdych innych?

 2. KrzysiekRRR

  Zgadza się, picie zwykłej czarnej kawy wiele nie zdziała w kwestii odchudzania. Wpływ na zmniejszanie ilości tłuszczu w organizmie ma kwas chlorogenowy, zawarty w ziarnach zielonej kawy. Substancja bardzo cenna, ale mająca jedną wadę – podczas palenia kawy prawie całkowicie zanika… a szkoda 🙂

  Pozdrawiam serdecznie

 3. Ania

  Pomaga pomaga w odchudzaniu, od 2 lat notorycznie kupuję kawą tutaj: kawa i od tego czasu straciłam ponad 10kg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *