Joga na trawie


Właśnie dziś skończyła się wspaniała akcja Warszawa Cwiczy, dzięki której całe lato można było za darmo ćwiczyć na świeżym powietrzu. Rewelacyjna sprawa i mam nadzieję, że w przyszłym roku akcja ta będzie kontynuowana.  Zresztą odkryłam, że darmowe ćwiczenia na powietrzu są związane nie tylko z tą akcją. W każdą niedzielę w Parku Praskim odbywała się również joga w czasie imprez dni Pragi Północ.

W ramach akcji Warszawa Cwiczy prowadzone były zajęcia różnych rodzajów fitnesu w soboty o 10 lub 11 rano. Trzeba było coś wybrać bo nie można było chodzić na dwa. Wybrałam jogę na Polu Mokotowskim prowadzoną przez Joga Medica. Póżniej jeszcze dowiedziałam się, że zajęcia pilatesu na Ursynowie zostały przesunięte tak aby można było po jodze przejechać metrem i skorzystać z drugiej godziny zajęć. Super sprawa.

Jestem początkująca jeśli chodzi o joge. Kiedyś ćwiczyłam 2 miesiące w jednym z warszawskich klubów ale zniechęciłam się. Pechowo trafiłam na zbyt ambitną instruktorkę, która narzuciła zbyt trudne i zaawansowane ćwiczenia (latem skomasowano początkujące i zaawansowane grupy). Natomiast na Polu Mokotowskim  świetnie dawałam sobie radę – ćwiczenia proste, praktycznie dla każdego. Zresztą Joga Medica kieruje się ideą aby proponowana przez nich joga była bezpieczna i łatwa dla każdego. Byłam na zajęciach w tym klubie korzystając z darmowej wejściówki. Zajęcia w przytulnej, fajnej sali, zestaw ćwiczeń prosty, wykonalny dla każdego. Po zajęciach czułam się po prostu świetnie. Szkoda że mam trochę daleki dojazd od metra Recławicka gdzie mieści się klub.

Któregoś dnia nikt nie doczytał na Facebooku że zajęcia jogi zostały odwołane i spora grupa przyszła do parku. Ktoś rzucił pomysł, żeby iść na zajęcia krawmagi, które odbywały się obok.  Sztuki walki są mi raczej obce, co najwyżej mogę pooglądać w TV. Ale kraw maga podobała mi się. Nadspodziewanie dobrze mi szło. No cóż zorientowałam się co to jest. Ale wybrałam jednak jogę, która bardziej poprawia mogą kondycję nadwątloną latami siedzenia przy komputerze.

 

Na facebooku znalazłam pare zdjęć na których jestem w czasie jogi w Parku Praskim:

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *