Jakie są rodzaje bólów glowy


Jeśli cierpisz na częste bóle głowy, warto aby dowiedzieć się jaki jest to rodzaj bólów głowy. Nie jest to wbrew pozorom łatwe, gdyż różni ludzie mają rożne objawy. Sama cierpię na bóle głowy od lat ale nie mam pewności czy jest to migrena, gdyż nie mam wielu objawów migreny np. aury czy mroczków przed oczami.

5 rodzajów bólów głowy:

Napieciowy ból głowy

Ciągły ból wokół głowy, na skroniach lub z tyłu głowy. Nie jest tak intensywny jak przy migrenie i nie ogranicza dziennej aktywności człowieka bardzo mocno. Zdaniem specjalistów może być spowodowany zmianami chemicznym w mózgu, napięciem mięśni karku i glowy.

Klastrowy ból głowy

Ból występujący cyklicznie lub okresami. Dotyka więcej mężczyzn niż kobiet. Pojawia się nagle i powoduje ostry ból po jednej stronie głowy. Często towarzyszy mu łzawienie oczu i wyciek z nosa.Ludzie cierpiący nie mogą sobie znaleźć miejsca, nie pomaga im położenie sie.

Zatokowy ból głowy

Bóle zatok, mają związek z zapaleniem zatok.

Ból z odbicia

Ironicznie branie zbyt wielu proszków przeciwbólowych może wywołać ból głowy niejako z odbicia.

Migrena

Trwa od 4 do 72 godzin. Ma przynajmniej 2 spośród takich objawów jak: ból po 1 stronie, pulsujący ból, ból średnio natężony do bardzo mocnego, ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Przynajmniej 1 z dodatkowych objawów jak: nudności/wymioty, wrażliwość na dźwięki i światło. Może być poprzedzona przez widzenie aury.

 

 

 


Jedna odpowiedź do “Jakie są rodzaje bólów glowy”

  1. Migrena – choroba ciała i duszy, przeczytałam kiedys takie określenie i całkowicie się z nim zgadzam. Silne bóle potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i doprowadzić do depresji. Ja swoje migreny leczyłam nie tylko u neurologa ale i na psychoterapii. Teraz czuję się dobrze a swoje dobre samopoczucie zawdzęczam rezonatorowi biofotonowemu który skutecznie uśmierza moje bóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *