Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej


Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej Andrzej FesnakJakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej. Złote Myśli przedstawiają kolejny ebook z dziedziny wiedzy finansowej. Ostatnio zainteresowałam się tą tematyką. Dlatego wybieram tego typu literaturę. Jest to druga książka z serii „Bogaty Polak, biedny Polak”: „Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej”.
Tu także w zapowiedziach mówi się o przekonaniach, które sabotują nasze dążenie do dobrej sytuacji finansowej. Ale nie chodzi tu o marzenia i „prawo przyciągania” lecz o konkretną wiedzę.
Okazuje się, że przeciętny człowiek traci w ciągu całego życia ogromną sumę 800 000–1 500 000 zł. Skąd się to bierze. Otóż wynika to z przepłaconych podatków, przepłaconych odsetek, kar finansowych, nieodzyskanych odsetek od kredytów, niezrealizowanych zysków z powodu błędnych decyzji finansowych.
Jeśli zdobędziesz wiedzę finansową, będziesz wiedział/a co robić i jak działać, aby zarobione przez Ciebie pieniądze nie przeciekały Ci przez palce ani się nie marnowały!

Czego konkretnie dowiesz się z publikacji „Jakie DECYZJE FINANSOWE podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, DZIAŁAJĄC INACZEJ”?

Część I – Jaka jest nasza postawa? – mówi o tym, co myślimy o pieniądzach, jak o nich uczymy i jak się nimi posługujemy, czego uczy nas szkoła, jakie błędy popełniamy sami.
Część II – Podstawy i rola planowania finansowego – omawia podstawy planowania finansowego. Na jakie etapy finansowe podzielić życie każdego człowieka, jak ujmować siebie w procesie planowania. Podaje przykłady, jak należy analizować sytuację oraz z jakich elementów powinien składać się plan finansowy.
Część III – Na czym stoimy? – poświęcona jest zagadnieniom analizy sytuacji wyjściowej, podaje przykłady, jak powinien wyglądać budżet rodzinny, jak praktycznie sprawdzać, czy się stajemy zamożni, jak można rozporządzać finansami rodziny.
Część IV – Co trzeba zaplanować? – pokazuje najważniejsze produkty, mechanizmy i działania, które mogą doprowadzić do zamożności lub katastrofy finansowej. Omawia, jak tworzyć plan edukacyjny, pokazuje, jak korzystać z kredytów, jak finansować nieruchomości, jak chronić życie i majątek. Podaje zasady tworzenia planu emerytalnego oraz jak zaplanować i zdobyć niezależność finansową.
Część V – Jak kontrolujemy – pokazuje praktyczne mechanizmy własnych działań. Pokazuje również, jak w kontrolowaniu finansów pomoże komputer finansowy. W rozdziale tym są zawarte również rady na każdy dzień miesiąca, które służą temu, aby zdobyć niezależność finansową.

Książka jest napisana lekko i przystępnie. To erudycyjny i błyskotliwy wykład o wychodzeniu z edukacyjnego deficytu wiedzy i rozumienia finansów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *