Jaki rodzaj strony www wybrać?


Obenie nie musisz uczyć się html aby samemu stworzyć stronę www. Wystarczy zainstalować oprogramowanie, które będzie tworzyć stronę dynamicznie. Dodawaniem treści i zdjęć może się zajmować osoba, która nie zna html. Teksty po prostu wpisuje się do formularza.

Strona stworzona w  html – jest niewygodna, gdyz trzeba ręcznie napisać pliki tekstowe.Jeśli chcesz coś zmienić np.numer telefonu, musisz go ręcznie wpisywać na wszystkich podstronach i wszystkie ponownie umieścić na serwerze. Jest to niewygodne i pracochłonne.

Strona stworzona w oparciu o oprogramowanie  – taki system instaluje się na serwerze, podobnie jak każdy inny program komputerowy a następnie dokonuje zmian na stronie wpisując do formularza w panelu administracyjnym. Nr telefonu wpisujemy w jednym miejscu i pojawia się on automatycznie na wszystkich podstronach. Jest bardzo dużo tego rodzaju programów. Najpopularniejsze z nich to wordpress lub joomla.

Na filmiku pokazane są 3 rodzaje stron www: zrobiona w html, w wordpressie i w joomli. Zobaczysz czym konkretnie te strony się różnia.

Obejrzyj wideo, z którego dowiesz się jakie są rodzaje stron www i jak sie je tworzy. 

Polecam ci kursy: Jak zrobić bloga wordpress i zdobyć pierwsze miejsca w wyszukiwarce google ?

CMS Joomla! Portal dla każdego.

W kolejnej lekcji omówię wady i zalety obu rodzajów stron.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *