Jak zmienić motyw bloga wordpress?


Na pewno interesuje cię jak uzyskać ładny profesjonalny wygląd zewnętrzny twojego bloga lub strony www. Kiedyś taką stronę pisało się w języku html/css. Przy pomocy tego kodu można stworzyć piękną stronę www. Dziś nie ma takiej potrzeby.

Jeśli chodzi o strony dynamiczne typu wordpress, joomla lub inne, ich szatę graficzna instaluje się tak jak każdy inny program. W sieci istnieje ogromna ilość skórek/motywów/templatek dla wordpressa lub joomli. Wystarczy je pobrać i zainstalować a następnie włączyć.

Skórki są darmowe lub płatne. W przypadku wordpressa ilość darmowych skórek jest ogromna. Darmowych skórek dla joomli jest dużo mniej.

Korzystając z darmowych skórek ryzykujesz że wielu internautów zainstaluje tę samą skórkę i ich blogi będą wyglądały identycznie. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup skórki płatnej.

Inny sposób to dostosowanie darmowej skórki. Trzeba zapoznać się z licencją. Lecz przeważnie licencja pozwala na modyfikację skórki. Można to oczywiście komuś zlecić, gdyż aby zmodyfikować wygląd skórki trzeba znać css.

Najprostszym sposobem zmiany wyglądu bloga jest podmienienie głównego zdjęcia. Wystarczy zrobić własną grafikę o tej samej wielkości, zapisać pod taką samą nazwą jak plik oryginalny i wgrać na serwer do takiego samego katalogu.
Niektóre motywy pozwalają na  pobranie grafiki z dysku i nie trzeba jej przesyłać przez ftp.

Jak zmienić motyw bloga wordpress

Wchodzimy do zakładki Wygląd i do kolejnej zakładki Motywy. W lewym górnym rogu mamy podany używany motyw. Jeśli chcemy zmienić skórkę kliknij zainstaluj motywy. Następnie wyszukujemy sobie skórkę. Jeśli jakiś motyw Ci się spodoba zainstaluj go, a następnie aktywuj.

 

Motywy można dowolnie zmieniać. Jeśli wybrany motyw jednak ci nie odpowiada możesz aktywować jakiś inny. W sieci można znaleźć tony skórek do wordpressa. Większość jest darmowych.

Można również ściągnąć motyw gdzieś z sieci, zapisać na dysku i zainstalować z dysku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *