Jak zdrowo żyć – wywiad z neuropatą dr. Kuliszem


Wywiad z naturopatą dr. Kuliszem w radio Kontestacja na temat sposobów odzyskania zdrowia, zdrowego zycia. Przeczytaj też moje notatki z poprzedniego wywiadu: szczepienia i autyzm  i  jak zdrowo żyć.

Jak sobie pomóc przy nerwicy, stresach?

Fenomenalne zioło – zioło świętego Jana (dziruawiec). Do tego warto brać magnez i gingko. Biorąc te 3 elementy przez pare dni następuje uspokojenie.

Pytanie o uzywanie pasty do zębów z fluorem.

Zdaniem dr. Kulisza powinno się używać pasty do zębów bez fluoru. Fluor nie jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu i nie należy go używać.

Czy/ile jeść mięsa?

Mięso jest źródłem bardzo wartościowych protein.  Tłuszcze są niesłychanie potrzebne bo pewne elementy odżywcze są rozpuszczalne w tłuszczach. Ponadto tłuszcze dają ogromne ilości energii.

Łuszczyca czy problemy skórne

Nie ma choroby skóre samej z siebie, jest to symptom problemów z wątrobą. Wypryski czy problemy ze skóra poprawiają się gdy zaczniemy leczyć wątrobę.  Na wątrobę – buraki, oliwa z oliwek, masło. Smarnowanie łuśzczycy środkami chemicznymi doktor przyrównuje do malowania zardzewiałej blachy.

Trądzik – czerwone buraki 3x dziennie 2 łyżki.

Kosmetyki – jest to chemia

Cokolwiek się wkłada na skórę to dostaje się to do krwioobiegu. Kosmetyki często mają składniki rakotwórcze. Jeśli potrzebne są kosmetyki to warto wybierać takie na podłożu naturalnym.

Srebro koloidalne

Jest to rewelacja i wielu lekarzy już używa je do operacji. Działa świetnie zamiast antybiotyków po operacji.

Problemy z hormonami tarczycy – Nosić naszyjnik z bursztynu. Dr. Kulisz mówi o znaczeniu jodu. Wartosciowa jest sól jodowana. Okazuje się, że ludzie jedzący malo soli mają większą osteoporozę niz te jedzące duzo soli.

Menopauza

Gdy kobiety jadły naturalne jedzenie nie mialy menopauzy. Aby usunąć uderzenia gorąca trzeba przejść odtrucie organizmu np. dieta zielona. Dieta na zielonych warzywach jest to prawie głodówka, gdyż człowiek nie trawi tych warzyw. Po odtruciu trzeba przejść na zdrową dietę.

Czy można pozbyc się gronkowca złocistego? – kroplówki z witaminy C.Herbata z rumianku – przynajmniej 2 torebki rumianku. Ma on właściwości przeciwbakteryjne i przeciwpasozytnicze.

Imbir – używa go sie w bardzo niewielkich ilościach.

Grzybica – kandydoza – Grzyby są w nas czy chcemy czy nie chcemy. Rozrastają sie gdy przewód pokarmowy jest w złym stanie. Canida zniknie jeśli odtworzymy prawidłową florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.

Problemy ze stawami

  • największe problemy maja ludzie otyli dlatego pierwsza rzecz to odchudzanie.
  • Należy odtworzyć struktury chrząstkowe, które powodują że stawy prawidłowo funkcjonują. Jeść to co tworzy kolagen – ogryzanie kości. Witamina C – z owoców i z jarzyn.
  • Usunięcie stanów zapalnych czyli nie jesć produktów, które nasilają stany zapalne: cukier, mączne – biała mąka, alkohol  (wino może być), glutaminian sody, tłuszcze chemicnie nasycone np. margaryna.

 Alergie – silna alergia wskazuje na źle działającą wątrobę. Wątroba źle działająca powoduje problemy ze skórą. Jeść buraki.

Czy należy się odrobaczać i ja często?

Jeśli dieta nie sprzyja pasożytom to nie należy zwracac na to uwagę. W zdrowym organizmie są jakieś organizmy ale małe i w małych ilościach, tak że nie szkodzą.

Co powoduje zarobaczenie:

  • jedzenie często w restauracjach – jeśli gotujesz w domu to nie masz się czym martwić
  • wyciąg z czarnego orzecha

 Problemy z układem pokarmowym

Ludzie jedzący przetworzone jedzenie lub używający środków przeciwbolowych maja tego rodzaju problemy. Jelito i przewód pokarmowy jest najbardziej podstawowym organem. Zdrowy organizm powinien strawić wszsytkie niedobre substancje, które wejdą – baketerie, wirusy czy zepsute jedzenie . Kwasy trawienne powinny to strawić.

Ponadto przewód pokarmowy produkuje seratoninę odpowiedzilaną za dobre samopoczucie. Jeśli organizm tego nie produkuje ludzie popadaja w depresję.

Aby odbudować przewód pokarmowy:

  • odstawić środki przeciwbólowe i walczyć z bólem w inny sposób
  • rumianek – 3-4 kubki z 2 torebek  rumianku dziennie
  • wyciąg z  buraka czerwonego
  • betane hcl – preparat na trawienie

Dobry przewód pokarmowy to jest podstawa zdrowia.

Bóle brzucha u dzieci – ciepła woda do picia. Nie należy walczyć z organizmem. Biegunka i wymioty są procesem oczyszczającym. Nie powinno sie zatrzymywać lecz dawać duzo wody żeby dziec ko się nie odwodniło.

Kurzajki – zarażenie wirusem. Na ręce, górna częśc dłoni – wypalić. Brodawczak sam likwiduje się w 80% po ok. 2 latach. Bardzo niewiele przypadków jest raka szyjki macicy z powodu brodawczaka. Tylko 2-4 % wirusów powoduje problemy. medycyna dokładnie tego nie wie.

 Bialy cukier – trucizna, która się nie metabolizuje. Cukier i biała mąka wymagają dużo energii do trawienia, dlatego po zjedzeniu duzych ilości chce się spac. Miód jest dobry jeśli jest lokalny. Miód z Indii i Chin jest toksyczny, gdyż produkują całkowicie syntetyczny miód.

Migreny

Migreny są zazwyczaj elementem wtórnym po jakims zatruciu. Najczęściej ludzie nie wiedzą kiedy sie zetknęli z toksynami  i nie wiedza kiedy się te migreny zaczęły. Należy przeprowadzić śledztwo kiedy się zaczeły i co spowodowało i usunąć przyczyny.

Szumy w uszach – sprawdzić cisnienie krwi. Czy przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu? Są preparaty homeopatyczne.

Nie można pić kawy i czarnej herbaty 2 godziny po braniu środków homeopatycznych. Najlepiej używać jako pierwszy lek dnia.

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *