Jak wykonać kolosalny krok naprzód do twojego sukcesu


Webinar Piotra Majewskiego i Dariusza Świerka – zaczął się z 10 minutowym opóźnieniem z powodu problemów technicznych.

Tematem tego webinaru jest: dlaczego jedni ludzie osiągają sukces a inni nie.
Dlaczego ludzie maja problemy z wdrożeniem tego czego nauczyli się na kursach
i nie osiągają sukcesu.

Ludzi sukcesu postrzegamy jako nadludzi, utalentowanych, niezwykłych. Natomiast w rzeczywistości tak nie jest. Na sukces składa się z wielu czynników i jest on udziałem zwykłych ludzi.

Na wykładzie mowa była o tym:
1. co nam stoi na przeszkodzie
2. co nam pomaga

Brak sukcesu:
Ludzie którzy prowadza firmy napotykają na szklany sufit – nie wiemy co możemy zrobić dalej. Niby robimy wszystko dobrze a jednak nie idziemy do przodu, firma się nie rozwija.
Osoby, które pracują na etacie są sfrustrowani, nie awansują.

Jak ludzie sobie radzą kiedy nie mogą odnieść sukcesu?
Niektórzy zaczynają grać w lotto – jest to poszukiwanie nadziei na odmianę, wiara w odwrócenie karty. Wiara sama w sobie jest fajna lecz na drodze do sukcesu może być przeszkodą gdyż nie zawsze prowadzi do rozwiązania problemów.
Jeśli prowadzimy firmę i najpierw był sukces, a potem porażka, zaczynamy się bać kolejnego kroku. Boimy się i wymyślamy wymówki, że nie mamy czasu, pieniędzy, wszystko aby nic nie robić dalej.

Ani sukces ani porażka nie są jednorazowym wydarzeniem – są efektem procesu.
Nic nie dzieje się natychmiast, nie jest to jednorazowa katastrofa.

DŚ omawia 3 liny, które nasz zatrzymują w drodze do sukcesu

 • 1 lina – inni ludzie
  Ile razy słyszeliśmy toksyczne komunikaty typu: po co ci to, zajmujesz się mrzonkami.
  Lub komunikaty trafiające bezpośrednio w nasze poczucie własnej wartości:
  nie nadajesz się do tego, nie uda ci się.
  Gdy człowiek żyje w takim środowisku nasiąka tym i ogranicza go to, zaczyna w to wierzyć.

  Dlatego jak najmniej mów o swoich zamierzeniach. Powiadom swoje otoczenie o swoich planach, gdyż ogłoszenie takie działa motywująco. Jeśli coś ogłosiłeś/aś to trudniej ci jest zrezygnować, Jednak jeśli środowisko okrada cię z sil, dołuje cię, nie dziel się swoimi zamiarami, nie opowiadaj o tym.

 • 2 lina
  Jeśli zaczynamy odstawać, w ludziach rodzi się zazdrość i nie powiedzą ci tego wprost ale będą się starać cię zniechęcać.
  Jeśli całe życie słyszysz takie komunikaty, wyrabiasz w sobie zafałszowany obraz siebie i nie doceniasz się. Nie widzisz w sobie potencjału jaki masz.

 • 3 lina – my sami
  To co usłyszałeś/aś, twoje porażki w przeszłości, podkopują twoje siły, zaczynasz wierzyć ze jesteś nieudacznikiem. Wymyślasz sobie wymówki że to się nie uda bo już tyle razy się nie udało.

Szef IBM powiedział kiedyś, że jeśli chcesz osiągnąć sukces powiększ ilość porażek.
Porażki to kamień milowy, jeśli nie uznasz ich za klęski.
Porażki staną się stopniami dzięki czemu wzrośnie nasze doświadczenie.
Wszystko co robisz jest jakimś doświadczaniem, testem, nie będziesz czuł porażki jeśli
zawsze wyciągniesz wniosek – zbierasz feed back, informacje zwrotne.

Coś się nie udało a jednak masz informacje co się stało, możesz wyciągnąć wnioski.
Zbieranie informacji zwrotnej pozwala wrócić do danych i zobaczyć co się popsuło i jak można to poprawić.

Elementami sukcesu są informacje zwrotne

Nigdy się nie poddawajcie, próbujcie jedną technikę po drugiej. To doświadczenie może wam się przydać nawet za parę lat, bo może właśnie wtedy proces dojrzewania, gromadzenia elementów, czynników sukcesu się skończy i osiągniesz sukces.
Sukcesu nie osiągnie ten kto nie próbuje.

Przetestujmy rożne działania, a jak się nie uda to będziemy wiedzieć więcej i mieć więcej danych.

Robimy coś i nie wiemy co przyniesie efekt.
Różne rzeczy dodają sił i różne okradają cie z sil

Wypisz sobie rzeczy które dają pozytywnego kopa i takie, które dołują

A następnie unikaj tego co jest negatywne, a rób jak najczęściej co jest pozytywne.
Unikaj ludzi, którzy wysysają z nasz energię.

Co działa motywująco i dodaje ci sił:

 • zmiana otoczenia działa bardzo motywująco
 • zrób sobie jakiś prezent
 • spraw sobie przyjemność i nie żałuj sobie (czasami)
 • czasami mamy na coś ochotę w sklepie – ale dla zdrowia psychicznego warto wydać pieniądze na zachciankę
 • szukamy sukcesu jako namiastkę zwrócenia uwagi rodziców – sukces staje się surogatem zasłużenia sobie na miłość innych. DŚ mówi, że odkąd przestał się liczyć z opinią innych ludzi, udało mu się oprzeć swoje życie na lepszych podstawach niż uznanie innych. Nie uzależniaj swojego życia od uznania innych.

Jeśli brakuje ci pewności siebie i siły wewnętrznej wykonaj następujące ćwiczenie:

przypomnij sobie i wypisz listę sukcesów, osiągnięć, sytuacji gdzie sobie poradziłeś. Nie muszą to być spektakularne sukcesy lecz coś co się udało. Jeśli boisz się czy czemuś podołasz, przypomnij sobie że tyle już razy ci się udało, nie poddałeś się, przekształcałeś porażkę w sukces.
Myśl o takich rzeczach co rano.
Uda ci się skoro tyle razy ci się udało.

Motywujące myśli, obrazy, muzyka – pozytywny napęd na cały dzień.

5 elementów -strategii sukcesu

 • wyraźny, jasny cel – szukajcie celu, który was uskrzydli, natchnie, cele bardzo motywują. Brak celu powoduje że przeszkody urastają do niebotycznych wielkości. Znajdź coś co daje ci głęboką satysfakcję. Coś co sprawia, że masz pasję.
  Cele są torpedowane przez ludzi. Jeśli obierasz jakąś drogę, strategię, pochwal się tym, ale nie słuchaj żadnych porad, uwag, niczego. Jeśli obierzesz strategię, nie słuchaj żadnych uwag, porad. Obierz kierunek i trzymaj się go.
 • zmuś się do podjęcia działania – widzisz że coś musisz zrobić, bierz się do roboty. Warto każdego dnia coś zrobić. Wyjść ze strefy swojego komfortu i zrobić coś co nas przybliża. Samym celem może być zmienianie siebie i budowanie pozytywnych cech. Ćwiczenie mięśni działania. Wybór sobie nawyk – trzeba robić – robię. Robimy coś, powiększamy ilość porażek, doświadczeń, informacji zwrotnych. Nie używaj słowa problem lecz sprawa. Zamień problem na sprawę i pomyśl, czy nie kryje się tam jakieś wyzwanie które pozwoli ci zmienić siebie, okazja aby ulepszyć siebie. Czy w problemie jest okazja, ze warto za tym iść, okazja do poprawy do czegoś. Jeśli nie lubisz czegoś, zmuś się.
  PM radzi –
  zarządzanie meilami – mail ze sprawą, odłóż go na miesiąc, jeśli po miesiącu nic się nie stało to ok, jeśli się coś stało to już i tak nic nie pomoże. Czasem sprawy same się rozwiązują. Czasem nie były takie ważne.
  Naucz się – nie odbierania telefonów. Oddzwaniaj.
 • oswój niepewność, strach przed niewiadomym, zmianą – jedyny sposób to spojrzeć temu w oczy i działać mimo tego. Każdego dnia iść krok do przodu. Proces budowy sukcesu powinien kształtować się. Pomyśl, że dziś boisz się stracić pare złoty, gdy osiągniesz sukces będziesz obracał dużymi sumami. Musisz być przygotowany psychicznie na stratę dużej sumy.
 • czy ja się posuwam w dobrym kierunku – wyrób sobie umiejętność oceniania czy twoje działania idą w dobrym kierunku. Jeśli coś nie działa to zmień sposób. Jeśli nie działa jedna technika próbuj inną. Coś na pewno zadziała. Nie wszystko zadziała od razu.
 • uczysz się na 2 sposoby – na swoich błędach lub na cudzych błędach. Idź po śladach ludzi, którzy coś zrobili i sprawdziło się. Wiedza to jest 20%, reszta to działanie i sprawdzanie czy to wychodzi. Naśladowanie innych to jest duży skrót.
  Bardziej cenieni są tacy, którzy wiele razy próbują, niż tacy którzy od razu wiedzą.
  Ludzie którzy odnieśli największy sukces, mieli bardzo pod górkę, wiele razy stracili i nie poddali się. Weszli w ciemną dolinę i nie zrezygnowali.
  Twórczo naśladuj kogoś.
 • Jeśli to robisz i nic nie wychodzi znaczy to że masz jakiś konflikt wewnętrzny. Podświadomie sabotujesz swój sukces bo boisz się jakichś konsekwencji. Przyjrzyj się swojej psychice, gdyż ona może działać przeciwko wam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *