Jak łatwo poradzić sobie ze stresem i agresją?


Mam ten problem i postanowiłam coś z nim zrobić.  Stresy ma każdy mniejsze lub większe. Gorzej jeśli wpada się w bezsensowną złość, która nie rozwiązuje niczego a może nieźle zaszkodzić. Drobnostka jak zawieszenie się programu, a ja ze złością resetuję komputer i zdarza się utracić niezapisane dane.
Wiele razy zetknęłam się z informacją , że zarówno uczucia wpływają na ciało jak też postawa ciała wpływa na uczucia. Bardzo trudno jest zmienić swoje uczucia,  sposób myślenia czy wykorzenić nawyki nabyte we wczesnym dzieciństwie. Ale może „jak nie kijem go, to pałką”. Próbować od drugiej strony, czyli od strony ciała. Specjaliści twierdzą, że można poprawić swoje samopoczucie,  a nawet zdolność do lepszego życia i osiągnięcia sukcesu, przez zmianę postawy ciała.

Jeśli masz kompleksy, czujesz się zmęczony życiem i niepodzianiami, zachowuj się tak jakbyś był człowiekiem sukcesu – uśmiech, wyprostowana postawa, sprężysty krok. Zachowanie :”tak jakby” może sprawić, że poczujesz się lepiej.  Ktoś powie „bzdura, to nic nie daje”.  Ale w końcu co to szkodzi.

Na przykład lekki półuśmiech powoduje, że twarz się odpręża, czujesz się bardziej pogodny/a  i mniej zestresowany/a.

Sama stosuję teraz serię ćwiczeń z książki Mowa ciała a sukces. Właściwie nie są to ćwiczenia lecz sposoby jak zwalczać stres i agresję. Staram się też pamiętać o wyprostowanej postawie ciała.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że siedzę przy komputerze jak indyk z głową wysuniętą do przodu. Powoduje to sztywny kark i na pewno bóle głowy. Teraz staram się pamiętać o postawie i rozluźniać kark według porad z ebooka.

Swoją drogą ebook Mowa ciała a sukces zawiera kapitalne wskazówki jak się lepiej czuć.

Autor snuje ciekawą opowieść o fascynującej przemianie swojego przyjaciela biznesmena, który pracując nad mową ciała poprawił relację w swojej firmie a nawet znalazł pranerkę życiowa. Nie da się ukryć, że że człowiek przygaszony, zgarbiony, sprawia smutne wrażenie i raczej odstrasza innych ludzi.

Miałam kiedyś ciekawe doświadczanie na warsztatach psychologicznych pare lat temu. Prowadząca zajęcia poprosiła uczestników, aby każdy przeszedł po sali jak model po wybiegu – promienny uśmiech, wyprostowana postawa, podniesiona głowa. Trudno mi było się przełamać ale pokonałam opory i przeszłam. Koledzy i koleżanki zaniemówili. Ponoć wyglądałam oszałamiająco, zupełnie inaczej niż zwykle. Domagali się żebym się zaprezentowała jeszcze raz. Ale niestety zabrakło czasu.

W ebooku znalazłam sporo porad jak wykorzystać Mowę Ciała w codziennym życiu. Wszyscy wiedzą, że ludziom o atrakcyjnym wyglądzie wiedzie się lepiej. Może nie zupełnie wygląd generuje szczęście i bogactwo ale na pewno osobie o ładnym wyglądzie łatwiej przychodzi załatwianie spraw. Dowiedziono tego naukowo. Wbrew pozorom nie chodzi tu o urodzę czy super ciuchy ale właśnie o mowę ciała. Mowa ciała sprawia, ze robimy dobre wrażenia i ludzie są dla nas bardziej przychylni.

Mowa ciała sprawi że będziemy postrzegani jako osoba silna i pewna siebie. Takie osoby przyciągają innych. Dlatego Mowy ciała warto się nauczyć, a na pewno warto poznać pare prostych ćwiczeń, które ułatwią dobre prezentowanie się.

Oto czego można się nauczyć z ebooka Mowa Ciała a sukces:
* Jak przy pomocy mowy ciała sprawić aby osoba, którą poznajesz, polubiła Cię
i zaakceptowała? (jest to szczególnie ważne pierwszego dnia w szkole albo na rozmowie kwalifikacyjnej) – strona 79
* Jaki jeden czynnik w mowie Twojego ciała ma najważniejszy wpływ na to, jak postrzegają Cię ludzie? – strona 92
* Jakie gesty i zachowania wskazują na to, że osoba, z którą rozmawiasz, może kłamać? – strony 138–141
* Czy są ludzie, którzy mogą bezkarnie kłamać i nigdy nie zostać wykrytym (nawet przy użyciu wykrywacza kłamstw)? – strona 137
* Tego nie możesz przegapić: Jak oszukać wykrywacz kłamstw przy pomocy dużego palca
u stopy (metoda wynaleziona przez naukowców)? – strona 137
* Jak wiele możesz się nauczyć z mowy ciała Charlie’ego Chaplina? – strona 24

* Czy człowiek może wykrywać kłamstwa równie skutecznie co wykrywacz kłamstw (analizując tylko mowę ciała)? – strona 135
* Jak pozbyć się poczucia winy po niezrobieniu czegoś, co powinieneś był zrobić? – strony 56–59
* Jak w 3 krokach pozbyć się stresu, pracując tylko szyją i oczami? – strony 48–54
* Jakie jest precyzyjne znaczenie języka poszczególnych części ciała, takich jak: głowa, usta, oczy, ramiona, stopy, wargi, ręce, nogi czy język? – strony 143–154
* Na jakie części twarzy NIE PATRZEĆ, aby Twój rozmówca nie posądził Cię o arogancję? – strony 100–111
* 7 elementów, które możesz w sobie poprawić, aby lepiej dogadywać się z ludźmi – strony 81–83

* Jak w 8 krokach wyeliminować lęk przed ważnym spotkaniem czy egzaminem i nabrać pewności siebie? – strona 115
* Jak ważny jest ton Twojego głosu w komunikacji z innymi i jak przy pomocy ćwiczenia Tarzana
i innych ćwiczeń pogłębić ton swojego głosu? – strony 101–106
* Co brać pod uwagę przy analizie mowy ciała? – strona 132
* Co najbardziej kształtuje Twoją mowę ciała?
* 10 elementów Twojego ciała, które wpływają na mowę ciała (np. skóra, układ moczowy) – strony 36–39
* 6 rodzajów mowy ciała, którymi się posługujemy – strony 31–35

Książka jest świetnie napisana, jakby snuł fascynujące opowiadanie. Zdecydowałam się na audiobook żeby słuchać na spacerach. Można przesłuchać audiobook wiele razy, żeby dobrze zapamiętać tę wartościową wiedzę. Nie sposób się nią znudzić. Ebook zawiera bardzo praktyczne wskazówki, których zamierzam się nauczyć i stosować w życiu.


Jedna odpowiedź do “Jak łatwo poradzić sobie ze stresem i agresją?”

  1. Również korzystałam z ebooka. Muszę przyznać, że z każdym dniem coraz lepiej mi idzie walka ze stresem. Książka zawiera przydatne informacje, które warto wykorzystać w życiu codziennym. Korzystając ze wskazówek potrafię zapanować nad emocjami w trudnych sytuacjach. Książka uczy wszystkiego od podstaw dzięki temu możemy z łatwością pokonywać coraz to trudniejsze sytuacje z życia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *