Jak dodać wpis na blogu wordpress


Postanawiasz prowadzić bloga – to znaczy jakby pamiętnik internetowy. Osobiście polecam bloga wordpress – jest to darmowe oprogramowanie, bardzo łatwe w obsłudze.
Bez względu czy to ma być prywatny blog o Twoim życiu, blog dla eksperta czy blog firmowy, nowe wpisy na nim powinny pojawiać się przynajmniej raz na tydzień.
Jeśli prowadzisz firmę warto prócz strony firmowej prowadzić bloga, na którym będziesz doradzał jak korzystać z Twoich produktów. Blog jest często aktualizowany i jego zawartość się zmienia dlatego blogi łatwiej zdobywają dobre miejsca w wyszukiwarkach.
Aby blog wordpress był prawdziwym blogiem wejdź do ustawień, zakładka Czytanie i ustaw Strona główna wyświetla – Twoje ostatnie wpisy. Wtedy na głównej stronie będą pokazywały się wpisy od najnowszego.

Jak stworzyć wpis na blogu wordpress

  • Rozwiń zakładkę wpisy i kliknij Dodaj nowy.
  • Pojawia się formularz do dodania wpisu. U góry jest pole, do którego wpisz tytuł wpisu. Poniżej jest pole do wpisania treści wpisu. Masz do wyboru edytor wizualny i edytor html. Jeśli nie znasz html doskonale poradzisz sobie używając edytora wizualnego.
  • Wpisz tekst. Aby pogrubić jakiś fragment tekstu zaznacz go a następnie kliknij B.
  • Aby wstawić link do tekstu, zaznacz ten tekst, potem kliknij na ikonkę z łańcuszkiem. Pojawi się formularz do wpisania linku.
  • Dobrze jest podzielić tekst na nagłówek, który się wyświetli na głównej stronie lub stronie kategorii, oraz na resztę tekstu, która się wyświetli po kliknięciu na Więcej.  Kliknij na ikonkę z dwoma prostokątami aby podzielić tekst w miejscu wstawienia kursora.
  • Jak skończysz pisać tekst, wybierz kategorię, wpisz tagi (słowa kluczowe), i opublikuj wpis.
  • Jeśli Twój wpis nie jest jeszcze skończony możesz kliknąć Zapisz szkic i wtedy wpis będzie zapisany w bazie danych ale nie pokaże się na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *