Jak do dać do wpisu na blogu nagrania audio?


Fajną rzeczą na blogu są nagrania audio. Można nawet w ten sposób prowadzić audiobloga, jeśli ktoś nie lubi pisać a woli mówić.

Można je nagrać i wyedytować przy pomocy darmowego programu Audacity. Musisz mieć mikrofon. Nagranie to trzeba zapisać w formacie mp3.

Aby umieścić taki plik na blogu wordpress we wpisie, trzeba posłużyć się odpowiednią wtyczką.
Instalujemy wtyczkę Audio Player, następnie do wpisu wklejamy następujący fragment kodu, w którym podmieniamy ścieżkę do naszego pliku audio. Plik ten oczywiście trzeba przedtem przesłać na serwerze.
Kod wygląda w ten sposób:
[audio:http://www.yourdomain.com/path/to/your_mp3_file.mp3]
Pliki audio też można wgrać na youtube i umieszczać na blogu tak jak filmy.

Można je nagrać i wyedytować przy pomocy darmowego programu Audacity. Musisz mieć mikrofon. Nagranie to trzeba zpisać w formacie mp3. Na blogu umieszczasz nagrania wideo przy pomocy wtyczki Audio Player. Pliki audio też można wgrać na youtube i umieszczać na blogu tak jak filmy.

Screencast – wideo pokazujace to co robisz na komputerze możesz stworzyć przy pomocy programu jing (darmowy lub płatny) lub Camtasia Studio (płatny).

 Przy pomocy jing można nim tylko nakręcić screencast, ale nie ma możliwości edycji. Wersja darmowa wyświetla reklamy. Płatna wersja jest dość tania.
Druga możliwość to Camtasia Studio –  bardzo rozbudowany program do tworzenia i edycji wideo. Kosztuje ok. 300 USD. Można zainstalować wersję próbną na 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *