Jak ćwiczyć aby schudnąć i nie zanudzić się


Podstawą odchudzania jest jedzenie we właściwy sposób i dostarczanie organizmowi czystej wody. Kolejna rzecz to wprawienie ciała w ruch. Nie musisz kupować drogiego sprzętu fitness ani chodzić codziennie na siłownię, ale możesz trochę zmienić swój tryb życia aby mieć  więcej ruchu. Ćwiczenia jak joga, pilates, aerobik pozwolą ci schudnąć i dotlenić organizm.

 

 1. Jeśli zaczniesz chodzić na siłownię nie zniechęcaj się jeśli  od razu nie ma rezultatów.  Potrzeba troche czasu aby nabrac lepszych kształtów.
 2. Nie ćwicz zbyt intensywnie na początku. Może to doprowadzić do kontuzji. Działaj wolniej ale systematycznie.
 3. Sprawdzaj wagę przed zaczęciem ćwiczeń ale nie traktuj tego jako wskazówki ile chudniesz. Waga zmienia się w ciągu dnia i jeśli będziesz się ważyć codziennie możesz się tylko zniechęcić.
 4. Najlepszym sposobem sprawdzenia rezultatów jest fakt czy mieścisz się w swoje ubrania. Jeśli stroje stają się luźniejsze to znaczy że poprawne jedzenie i ćwiczenia przynoszą rezultaty. Inną wskazówką jest luźniejszy pasek.
 5. Kiedy zważysz się i widzisz że kilogramów jest mniej i jednocześnie ubrania stają się luźniejsze, daj sobie nagrodę. Kup sobie coś fajnego. To da ci większa motywację do dalszego odchudzania.
 6. Jeśli ćwiczysz codziennie wyznacz sobie 1 dzień odpoczynku.
 7. 30-minutowe ćwiczenie przez 3 dni w tygodniu pozwoli ci utrzymać wage, ale potrzeba 4 dni w tygodniu aby stracić na wadze, a 5 dni da jeszcze lepsze rezultaty.
 8. Znajdź sobie towarzystwo do ćwiczeń. Sama świadomość, że umawiasz się z kimś żeby iść razem na siłownie działa bardzo motywująco. Nie będziesz chciał zawieźć kolegi.
 9. Kiedy twoje ciało da ci sygnał, że ma już dość ćwiczeń, przerwij.  Kiedy zaczynasz ćwiczenia ważne jest aby sie nie przeforsowywać. Zwiększaj intensywność ćwiczeń stopniowo.
 10. Dostosuj ćwiczenia do twojego trybu życia. Jedni wolą ćwiczyć wieczorem, bo to ich relaksuje. Inni lubią rano bo to ich budzi. Inni maja tylko czas w ciagu dnia kiedy robią sobie przerwę w pracy.
 11. Staraj się chodzić jak najwięcej. Ważne jest aby się dużo ruszać. Ponadto chodzenie pomaga myśleć.
 12. Jeśli masz do wyboru stanie i siedzenie, raczej stój. Podobnie, nie kładż się, jeśli możesz siedzieć.
 13. Ruszaj się – przechadzaj się rozmawiając przez telefon, używaj schodów a nie windy. Może byc  nawet szybciej jeśli nie będziesz czekać na windę.
 14. Rzuć palenie. Palenie nie ma wpływu na wagę lecz powoduje nieregularnie jedzenie i uzależnienie od kofeiny.
 15. Biegaj 10 minut dziennie. Bieganie można zastąpić 15 minut energicznego spaceru.
 16. Zrezygnuj z pilota do telewizora. Bez pilota może nawet nie będzie ci się chciało włączać TV i możne nawet zechcesz iść na spacer zamiast oglądać TV.
 17. W czasie przerw w pracy ruszaj się. Zrób parę skłonów i rób cokolwiek co poprawi krążenie. Spróbuj znaleźć miejsce gdzie nikt nie widzi i ćwicz skręty w biodrach. Pomoże to nie tylko w odchudzaniu lecz także poprawi mięśnie pleców.
 18. W domu włącz muzykę i tańcz. Im więcej będziesz się ruszać tym lepsze będize samopoczucie i szybsze odchudzanie.
 19. Jeśli jeździsz do pracy komunikacją miejską, lepiej wysiądz przystanek wcześniej i przejdź piechotą. Podobnie przed pracą.
 20. Naucz sie głębiej oddychać. Nawet sobie nie wyobrażasz jak głębokie oddychanie przeponą poprawia mięśnie brzucha. Ponadto lepiej dotlenisz móżg.
 21. Spróbuje ćwiczyć jegę. Joga jest wspaniała na odchudzanie, ponadto redukuje stres.
 22. Idź z psem na spacer i staraj się chodzić szybko tak jak chce tego pies. Będzie to dobre dla was obojga.
 23. Zapisz się na lekcje tańca. Taniec, nawet wolny, jest świetnym i przyjemnym ćwiczeniem. Wspaniele ćwiczy nogi. Ponadto każdy lubi tańczyć a ćwiczenia na siłowni dla niektórych wydają się nudne.
 24. Świetnym ćwiczeniem jest pływanie. Zapisz się na pływalnię i uczęszczaj regularnie.
 25. Graj w tenisa lub inną tego rodzaju grę. Gry są świetną zabawą, dobrym ćwiczeniem i nie są nudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *