Do czego przyda się html?


Mam nadzieję, że udało ci się pobrać raport na temat html. Jeśli nie to jeszcze raz podaję link do raportu:

Pobierz darmowy raport

Można się zastanawiać po co w ogole uczyć się html jeśli można zainstalować bloga wordpress na własnym hostingu. Albo w ogóle można założyc sobie bloga na wordpress.com lub blogerze, jeśli ktoś nie chce płacić i chce mieć stronę tylko hobbysgtyczną. Strony tego typu pobiera  się z sieci, instaluje  i już można korzystać – dane wpisuje się do formularza i jest to bardzo proste.

Jednak jest pare sytuacji, w ktorych html może być przydatny – przynajmniej warto się zorientować.

  1. szablony stron www – taki szablon jest opisany w źrodle gdzie co wpisać lecz znajomość html ułatwia poruszanie sie po szablonie
  2. formularze – serwisy typu autoresponder oferują gotowy kod formularza do wklejenia na stronę – warto wiedzieć gdzie to wkleić
  3. reklamy np. odklejany róg – takie reklamy wkleja się do źródla strony.
  4. mini-strony, strona wyciskacz, strona sprzedażowa – są to pojedyńcze strony lub storna główna i pare podstron. Nie ma sensu instalować bloga do tego celu. Do tego jednak sam html nie wystarczy, potrzebne są podstawy css.

Wiele osób chce uczestniczyć w programach partnerskich i zastanawia się jak wstawić na bloga wordpress wszelkiego typu reklamy, widgety itp.

Na blogu wordpress można to zrobić na 3 sposoby:

  • we wpisie – trzeba wybrać edytor html w formularzu wpisu
  • jako widget – wybierz widget tekstowy
  • bezpośrednio w kodzie źródlowym motywu – w edytorze motywu

przeczytaj dokładną instrukcję na moim blogu i obejrzyj filmik z dokładną instrukcją.

Prawdą jest że uczenie się html dla większości ludzi działających w sieci to strata czasu.

Jednak jest pare sytuacji, w ktorych warto mieć podstawy html.

Chodzi o wstawianie na stronę wszelkiego rodzaju reklam, odklejanych rogów, banerów, linków partnerskich itp. Aby wkleić taki baner musisz miec przynajmniej pojęcie o html. Serwisy oferujące reklamy podają kody do wklejenia na stronę i podają też gdzie ma byc ten kod wklejony. Jest to kod w html.

  • wklejamy do wpisu na blogu – musisz przejść do edytora html i tu wkleić kod reklamy. W prawym górnym rogu znajduje się zakładka HTML po kliknięciu przestawiasz się na edytor html i tu musisz wpisywać tekst ze znacznikami. Za  każdym razem gdy musisz dodać na blogu kod html do wpisu robisz to w edytorze html.
  • wklejamy do plików motywu – w zakładce Wygląd/Edytor w panelu bloga masz dostęp do plików motywu. Najczęściej reklamodawca wymaga aby kod reklamy był wstawiony do motywu bloga (czyli skórki) przed znacznikiem zamykającym </body> Jest to znacznik, który w html zamyka część strony która się wyświetla na stronie. W motywie wordpress ten znacznik znajduje się najczęściej w pliku footer.php. Otwierasz ten plik w edytorze, szukasz znacznika zamykającego – ukośnik body – i przed nim wklejasz kod reklamy.  Musisz wiedzieć, że ta opcja jest możliwa tylko na blogu wordpress zainstalowanym na twoim hostingu. Jeśli masz bloga na wordperss.com lub na innym serwisie to nie masz dostępu do plików html i nie możesz wkleić reklamy do motywu bloga. Wtedy możesz tylko wkleić reklamę do wpisu. Przeczytaj jednak regulamin bo niektóre tego typu serwisy np. wordpress.com zabraniają w ogóle wstawiania reklam.
  • wklejamy do widgetu – tu nic nie trzeba robić skomplikowanego. Przeciągasz na pasek boczny widget tekstowy i po prostu wklejasz kod html.

 

Jak wstawić link w treści wpisu do bloga?

Osoby nie znające html mogą mieć z tym problem. Ale nic się nie martw. WordPress zadbał aby ułatwić ci zadanie. W edytorze wizualnym  jest ikonka przypominająca łancuszek. Zaznaczasz myszą odpowiedni tekst, klikasz na ikonkę i w polu, które się pojawi wklejasz link. Adres strony musisz najpierw skopiować z przeglądarki lub z tekstu (prawym przyciskiem myszy i Pobierz Adres Odnośnika).

w html link wstawia sie w ten sposób

<a href=”adres strony gdzie ma prowadzic link”>anchor tekst </a>

 

pozdrawiam,

Małgorzata

http://portfolio.malgorzata-jasklowska.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *