Czystość bez chemii – ocet


Staram się jak najbardziej eliminować chemię z mojego domu i życia, choć nie jest to łatwe, gdyż chemia i plastiki otaczają nas zewsząd. Od jakiegoś czasu miałam problem z zapuszczoną toaletą, gdzie zrobiła się gruba warstwa kamienia. Próbowałam szorować różnymi środkami ale bez rezultatu. Poprzednio toaleta została doszorowana środkiem mocno żrącym. Nie bardzo chciałam tego używać ze względu na środowisko. Poza tym bałam się, że mogę się poparzyć. W rezultacie pomyślałam o occie. Skoro usuwa kamień z czajnika czy parowaru, może także usunie kamień z toalety.

Usuwanie kamienia octem

Najpierw wybrałam wodę i wlałam do toalety 1 litr octu. Zostawiłam na całą noc. Rano część kamienia odeszła ale nie cała. Jednak sposób okazał się skuteczny. Zabieg wykonałam 3 razy za każdym razem udało się oderwać część kamienia. Po trzecim razie udało się usunąć cały kamień.

Usuwanie kamienia na bieżąco

Okazało  się, że kamień cały czas się zbiera i toaleta pokrywa się cienką warstwą zażółcenia pod poziomem wody. Kamień nie daje się odszorować, choć próbowałam kilka środków czyszczących. W końcu znowu zastosowałam ocet.

Należy wlać do czajnika pół litra octu i tyle samo wody i zagotować. Po zagotowaniu należy wlać wodę z octem do toalety (bez wybierania wody) i zostawić na 30 minut. Po tym czasie można kamień oczyścić szczotką.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *