Czy czujesz się beznadziejnie, smutny, a przed tobą piętrzą się przeszkody?


Kandida, drożdzaki, grzybica układu pokarmowego – jest chorobą cywilizacyjną, z której nie każdy zdaje sobie sprawę. Zastanów się, czy czujesz się beznadziejnie, a każdy dzień przynosi problemy nie do przeskoczenia? Masz problemy trawienne, bóle głowy, pleśniawki. Tyjesz a diety nie działają. Nie możesz się skoncentrować i masz pustke w głowie?

Coś z tobą jest nie tak? A może jesteś zainfekowany grzybem Candida albicans. Oznacza to że chorujesz na  kandydozę – rodzaj grzybicy. Grzybica atakuje układ pokarmowy skórę i wszystkie wilgotne części ciała i może powodować takie choroby jak grzybica pochwy, grzybica paznokci, grzybica stóp i inne.  Czujesz sie fatalnie i beznadziejnie, masz brzydkie paznokcie, drapiesz się ukradkiem, ale generalnie nie uważasz się za chorego i toczysz normalne życie. Jednak po cichu grzyb produkuje immunosupresanty, które osłabiają układ odpornościowy i przyczyniają się do powstawania groźnych chorób. Niektórzy naukowcy twierdzą, że grzybica może być przyczyną nowotworów, gdyż organizm nie jest w stanie usuwać komórek nowotworowych. W większości przypadków grzybica nie zostaje wykryta i ludzie żyja nie wiedząc że noszą w sobie groźnego wroga.

Candida albicans jest grzybem, drożdżem, który normalnie bytuje w jelicie człowieka, gdzie współistnieją ze sobą drożdze i bakterie.  We florze jelitowej te dwa rodzaje jednokomórkowców bytują w równowadze i nie szkodzą. Bakterie produkują kwasy organiczne, które odżywiają drożdże. Drożdze produkują aminokwasy i peptydy, które spożywane są przez bakterie. Jednak ta naturalna symbioza zostaje zachwiana gdy zniszczysz bakterie natybiotykami i odżywiasz drożdze cukrem. Wtedy następuje rozrost drożdży, które infekują cały organizm. Jak zwalczać drożdzaki? Pomaga tu płukanie ust wodą utlenioną i sodą lub wyciągiem z grapefruita.

1. wlej do szklanki 3 łyżeczki 3% wody utlenionej, później wsyp do niej łyżeczkę sody oczyszczonej. Dodaj 260 ml wody. Wypłucz tą miksturą usta, a potem wypluj. W trakcie tego procesu woda utleniona jest rozbijana przez enzymy śliny: jest zamieniana w tlen i wodę, pod wpływem katalazy, która znajduje się w ślinie, a także we krwi.

2. wypłucz usta wodą z wyciągiem z pestek grejpfruta (Citrosept),  – 15 kropli w szklance wody. Wyciąg z pestek grejpfruta pozostanie w przestrzeniach międzyzębowych i będzie dawał efekt płukanki do ust, ponieważ Twoja jama ustna szybko zostanie zasiedlona bakteriami – pożytecznymi lub patogennymi – albo grzybami. Zarodniki grzybów są wszędzie, unoszą się w powietrzu.

3. Wreszcie, zjedz łyżeczkę jogurtu, aby stworzyć warunki sprzyjające reimplantacji pożytecznej flory bakteryjnej.

Aby zniszczyć drożdzaki u źródła, czyli w twoich jelitach, najlepiej zaopatrzyć sie w dobry preparat probiotyczny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *