Czy ćwiczenia fizyczne mogą oczyścić twój organizm?

sport i fitness

Czy wiesz, że ćwiczenia fizyczne pomogą ci oczyścić organizm?

Jeśli intensywnie oczyszczasz swój organizm, musisz włączyć ćwiczenia fizyczne.
Ćwiczenia i sport powodują, że się pocisz i jednocześnie usuwasz toksyny z organizmu wraz z potem.

Ćwiczenia poprawiają zdrowie w ogóle. Poprawiają krążenie i ogólną sprawność. Nie ma znaczenia jaką dietę oczyszczającą stosujesz. Ćwiczenia mogą tylko pomóc.

Jakie ćwiczenia przyczyniają się do oczyszczenia organizmu:

  1. spacer – jest to delikatne ćwiczenie, które będzie przydatne dla osób przechodzących oczyszczenie po raz pierwszy. Energiczny spacer ćwiczy wszystkie partie mięśni, poprawia krążenie i pracę serca. Kłopot w tym jeśli nie chce ci się wychodzić i ciągle odkładasz na jutro. Poszukaj sobie towarzysza, z którym pogadasz w czasie codziennego spaceru i razem będziecie się motywować. Lub adoptuj psa. Z psem musisz wychodzić 3 razy dziennie i jest to wspaniałe ćwiczenie, które poprawi twoje zdrowie.
  2. rozciąganie – jest to świetne ćwiczenie na mięśnie, które zapobiega gromadzeniu się kwasu mlekowego w mięśniach. Jeśli masz zakwasy po ćwiczeniach poprzedniego dnia, pomoże ci rozciąganie mięśni. Rozciąganie delikatnie otwiera tkankę mięśniową i uwalnia toksyny.
    • szczególnie ważne jest rozciąganie łydek. Zapobiega skurczom. Ponadto uwalnia stres. Mięśnie łydek odruchowo napinają się pod wpływem stresu. Organizm spina się do ucieczki. Rozciąganie uwalnia stres.
  3. Joga – jest to specyficzne rozciąganie, które relaksuje i uwalnia stresy. Własnie ciągły stres przyczynia się do zatrucia organizmu, gdyż stresy powodują, że toksyny zalegają w ciele.
  4. sporty walki, do których należy też tai chi, poprawiają przepływ energii w ciele i również uwalniają stres
  5. pływanie – jest świetne dla stawów. Pływanie poprawia kondycję całego ciała bez wysiłku.
  6. jazda na rowerze – ćwiczy nie tylko nogi ale też wzmacnia cały organizm. Jeszcze lepiej jest jeśli jedziesz na rowerze do lasu i wdychasz świeże powietrze a nie tylko korzystasz z rowerka na siłowni. Jazda na rowerze nie obciąża stawów tak jak chodzenie czy jogging.
  7. skakanie na trampolinie – siła grawitacji, kiedy spadasz wzmacnia tkanki i komórki.

 

Ćwiczenie codziennie przyczyni się do oczyszczenia organizmu z toksyn. Warto ćwiczyć przynajmniej 20 minut dziennie.

Nie słuchaj tych, którzy mówią, że musisz chodzić na siłownie 4 razy w tygodniu, bo inaczej to „nie ma sensu”.

Czy lepiej abyś nie ćwiczył w ogóle?

Kto ma czas na chodzenie na siłownię codziennie, szczególnie, że dodatkowo dojazd zabiera czas.

Jeśli masz czas po pracy aby poćwiczyć, koniecznie wybierz jakiś rodzaj ćwiczeń, które ci się podobają i wykup karnet. Jeśli wykupisz będziesz mieć motywację, żeby chodzić, żeby pieniądze nie przepadły. Samemu w domu, często trudno sie zmobilizować. Jeśli zaś masz karnet a jeszcze lepiej wyznaczone dni i godziny, wtedy na pewno pojedziesz i poćwiczysz.

Jeśli długo nie ćwiczyłeś/aś i nie masz najlepszej kondycji. Lub wiek już nie pozwala na trudniejsze ćwiczenia, zdecydowanie polecam tai chi. Jest to delikatny, łagodny i łatwy system ćwiczeń, które mogą wykonywać nawet 80-latki. Ćwiczenia polegają na chodzeniu w specyficzny sposób i rozciąganiu ciała.

Tai chi ogromnie poprawia odporność organizmu co zauważyłam na sobie.

Jedyną wadą tai chi jest to, że mogą się znudzić. System taoistycznego tai chi obejmuje ciąg ponad 100 ruchów, które ciągle powtarzasz i doskonalisz. Kiedy się uczysz, jest to ciekawe i nowe. Potem ciągłe powtarzanie może być nudne.

Inni zalecają po prostu pobiegać przez 10 minut wieczorem lub rano.

Ćwiczenia oczyszczające dla totalnie leniwych

Urządzenie Swinger delikatnie ćwiczy twój organizm poruszając całym ciałem ruchem falistym. Wprawia ciało w ruch pływającej ryby.  Wystarczy położyć się i włączyć urządzenie na 15 minut. Swinger delikatnie masuje jelist, a co za tym idzie oczyszcza organizm. Nawet nie zauważysz kiedy schudniesz.

Jeśli nie jesteś leniwy ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, zainteresuj się matą do masażu stóp. Wystarczy chodzić tylko 10 minut dziennie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *