Ćwiczenia na nietrzymanie moczu po porodzie


Nie da się ukryć, że narodziny pierwszego dziecka są zwykle ogromnym wydarzeniem. Niemniej jednak kobiety nie tylko przez okres ciąży, ale także i po samym porodzie, zmagają się z różnorodnymi dolegliwościami. Ich organizm bowiem przechodzi przez wiele zmian. Jednym z częstszych problemów, z jakim zmagają się panie po porodzie jest nietrzymanie moczu. Na szczęście istnieją zestawy ćwiczeń, które pomogą się z tym  problemem uporać. Wobec tego jakie są ćwiczenia na nietrzymanie moczu?

Problem nietrzymania moczu po porodzie

Poród dla każdej z pań jest ogromnym wydarzeniem, a jednocześnie obciążeniem dla organizmu. Wobec tego problem z nietrzymaniem moczu jest jednym z najpowszechniejszych, jakie dotykają większość kobiet. Okazuje się, że panie z pewnością będą próbowały z nim walczyć. Wobec tego doraźnie mogą one stosować wyroby chłonne, które można nabyć na stronie chlonne24.pl. Niemniej jednak o wiele efektywniejszym sposobem na to, by całkowicie pozbyć się problemu mogą być ćwiczenia na nietrzymanie moczu. Pomogą one przywrócić sprawność mięśni dna miednicy, a jednocześnie znacznie wpływają na poprawę ich siły oraz elastyczności.

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu- jak je wykonywać?

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu mogą okazać się niezwykle skutecznym rozwiązaniem problemu w momencie, kiedy nie jest on jeszcze tak zawansowany. Niezbędne jednak staje się regularne i poprawne ćwiczenie mięśni Kegla. Niemniej jednak muszą być one poprawnie wykonywane. Zwykle ćwiczenie mięśni dna miednicynie jest jednym z najbardziej wymagających zadań. Polegają one bowiem na:

  • zaciskaniu mięśni Kegla
  • rozluźnianiu mięśni Kegla

Wykonywać te czynności należy rytmicznie. Jednak panie powinny pamiętać, że muszą dostosować intensywność tego treningu do stopnia w jakim te mięśnie zostały zwiotczone. Wobec tego jeśli wystąpił problem z nietrzymaniem moczu po porodzie to na samym początku panie powinny wykonywać około 50 powtórzeń dziennie. Niemniej jednak z czasem panie mogą zwiększać ich ilość nawet do 120 dziennie. Wówczas kobiety wyczują wyraźną zmianę, że mięśnie Kegla stały się o wiele bardziej napięte. Nie jest to jednak powód do tego, by zaprzestać treningów. Po kilku tygodniach dalej trzeba ćwiczyć mięśnie dna miednicy, tak by objawy nietrzymania moczu po porodzie nie pojawiły się ponownie. Ćwiczenia na nietrzymanie moczu po porodzie można również wykonywać przy pomocy różnorodnych akcesoriów, które na pewno znacznie zwiększą ich efektywność. Panie mogą się bowiem wyposażyć w szereg krążków lub stożków dopochwowych. Ich działanie opiera się na wymuszeniu skurczu mięśni Kegla, a w przypadku ich rozluźnienia, stożek lub krążek po prostu wypadnie. Zwykle zaleca się, by takie akcesorium utrzymać przez około 20 do 30 minut dziennie. Dodatkowo panie powinny pamiętać o regularności. Takie treningi zaleca się wykonywać codziennie, a co najważniejsze, trzeba je regularnie powtarzać przez co najmniej kilka miesięcy. Być może wydaje się to długi okres czasu, jednak jest on niezbędny do tego, by móc solidnie wzmocnić mięśnie dna miednicy. Co więcej, takie ćwiczenia pomogą kontrolować również ich pracę, a w efekcie rozprawią się na dobre z problemem nie trzymania moczu po porodzie. Okazuje się również, że takie ćwiczenia przynoszą zadowalające rezultaty, a większość kobiet po kilku miesiącach może nawet zrezygnować w używania chłonnych wkładek. Niemniej jednak jeśli problem będzie się nasilał, a ćwiczenia nie będą przynosić rezultatu, wówczas niezbędna może okazać się konsultacja ze specjalistą. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *