Co zrobić aby afirmacje działały?
Afirmacje kojarzą się ze pozytywnym zdaniami, które warto sobie powtarzać aby dokonać zmian swojej osobowości.
Psychologowie, książki psychologiczne radzą powtarzać afirmacje. Afirmację powtarzamy przez ok. miesiąc aby zmiana mogła się dokonać.

Afirmacja to nie tylko pozytywne stwierdzenia lecz wszystko co sobie powtarzamy, zarówno pozytywne jak i negatywne, nie tylko słowa lecz także obrazy jakie mamy w swojej głowie. Za tymi słowami i obrazami stoją nasze emocje. Zwycięża ta afirmacja – negatywna czy pozytywna – za którą stoją silniejsze emocje.

Wszystko co sobie powtarzasz jest afirmacją i te afirmacje niestety działają. Powtarzasz sobie: mam słabą wolę, nic mi się nie udaje, nie umiem schudnąć, nie mogę się tego nauczyć itd. To wszystko są afirmacje, które powtarzane latami zbierają żniwo w postaci bierności i braku sukcesów.

Wypowiadając pozytywne afirmacje wyobrażaj sobie to co afirmujesz. Wizualizuj, że już to masz, że już jesteś tym człowiekiem, tym nowym ja. To ważne gdyż samo odmawianie, odklepywanie afirmacji z kartki nic nie da. Wizualizuj, wyobrażaj sobie, że już to masz.

Mówi o tym już biblia. Kiedy uczeń zapytał Jezusa jak się modlić. Jezus odpowiedział mu: módl się, uwierz w swoim sercu że już to masz i dziękuj.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *