Cenna wiedza Edisona


W tzw. ebiznesie, rozwoju osobistym, motywacji głównym bohaterem jest Edison. Można powiedzieć, że to flagowa postać działań motywacyjnych – człowiek, który nie poddał się po 5 tysiącach prób i brnął dalej i w końcu mu się udało. Ponoć zapytany przez kogoś czy się nie zniechęca, odpowiedział, że teraz zna 5 tysięcy sposobów jak coś nie działa.

Przyklad Edisona powtarzany jest tak często, że już nikt nie zastanawia się czy aby ten przykład dokładnie pasuje do działań przeciętnego człowieka. Oczywiście trzeba byc wytrwałym. Patrząc na ludzi sukcesu można powiedzieć, że są to ludzie wytrwali. Niektórzy, a wlaściwie większość, od dziecka juz wiedziała co będą robić. Niestety nie każdy ma talent, który objawia sie w dzieciństwie i wskazuje właściwą drogę. Większość ludzi próbuje różnych rzeczy i albo trafiają na żyłę złota albo postanawiają zostać tu gdzie są, zadowolic się tym co już mają.

Przypomina mi się taka anegdota na temat szukania milości swojego życia i partnera życiowego. Niektórzy ludzie wchodząc do autobusu od razu siadaja na pierwszym wolnym miejscu jakie jest. Inny wybierają – a może to a może tamto i zastanawiają się tak długi, że inni ludzie zajmują ich miejsca i w końcu muszą stać.

Łapać to co pierwsze z brzegu czy szukać?

Wracając do Edisona to musiał zdobyć finansowanie swoich badań bo dokonując prób nie zarabiał a musiał z czegoś żyć i finansować badania. Większość ludzi raczej nie może sobie pozwolić na 5000 prób. Może zatrudnić się w 5000 firm zanim znajdzieś wymarzoną pracę? Umówic się z 5000 ludzi zanim spotkasz wymarzonego partnera?

Ilekroć próbują rozmawiać na temat moich marnych osiągów w tzw. ebiznesie czy pytać o poradę, słysze tekst o Edisonie.

Kolejne fajne hasło to chyba cytat tym razem z Einsteina, który ponoć powiedział, że nie można uzyskać innego rezultatu robiąc ciągle to samo.

Ja, robiąc ciągle to samo, zastosowałam już pp, mlm, infoprodukty, listę mailingową, ebooki, gvo. Nie ważne jaka jest przyczyna niepwodzeń.

Te metody zarabiania mają kilka podstawowych cech:

nie są łatwe

nie są szybkie

nie są dla każdego

nie jest to sposób na zarabianie „dzięki lenistwu”

 


6 odpowiedzi na “Cenna wiedza Edisona”

  1. Edison jest świetnym przykładem wytrwałości, chociaż jest w pewnym sensie taką przenośnią. Bo – jak napisałaś – chyba nikogo nie stać z różnych powodów na próbowanie 5000 razy. Edison czuł, ze musi mu się kiedyś udać, i dlatego był tak wytrwały.
    Pytanie: czy każdy z nas wie, że musi mu się udać. My w naszej firmie głęboko wierzymy, że MUSI się udać. Prowadzimy trzy projekty równolegle, z których każdy ma szansę dobrze zarabiać. Tłumaczymy sobie, że jest tylko kwestią czasu, kiedy zaczną przynosić poważniejsze dochody.

  2. Także postawiłam na „musi się udać”. I też wmawiam sobie, że jest to kwestią czasu. Tylko czy nie zabraknie mi edisonowskiej wytrwałości? Wyznaczyliście sobie Piotrze jakiś limit czasowy czy będziecie wytrwale dążyć do celu w nieskończoność? Bo chyba trzeba postawić sobie jakąś granicę, po której stwierdzam: to koniec, zaczynam coś nowego, bo to co robię jednak nie daje oczekiwanych rezultatów?

  3. Ale również trzeba pamiętać ze Edison żył w innym świecie 🙂 . W dzisiejszych czasach nie ma czasu na dużo prób , wiele rzeczy należy robić za pierwszym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *