Calocephalus browni (drut kolczasty) uprawa w mieszkaniu

Krzewinka ta ma różne nazwy: drut kolczasty, mrozek. Jej podstawowa nazwa to kalocefalus (calocephalus browni). Pochodzi z Australii w pustynnym środowisku. W swoim środowisku dorasta do 1 m wysokości, zaś w handlu dostępna jest mała odmiana karłowata.

Kalocefalus lubi słońce i ciepło. Najlepiej nadaje się dla niego południowy lub zachodni parapet. Krzewinka rośnie też w gruncie lub w donicach balkonowych, lecz w naszym klimacie nie przetrwa zimy.

Kalocefalus kwitnie na żółto w czasie naszej jesieni i zimy, gdyż w Australii lato panuje, gdy u nas jest zima. Kwiaty są drobne w kolorze żółtym.

Podlewanie – umiarkowane, gdyż roślina toleruje suszę.

Podłoże – ubogie, lekkie i piaszczyste, odczyn kwaśny. Jest wrażliwy na zasolenie podłoża czyli nie lubi nawozenia.

Stanowisko – ciepłe i słoneczne

Nawożenie – nie lubi silnego nawożenia

Kalocefalus nie zimuje w gruncie. Znosi temeperaturę do 4 stopni. Na zimę najlepiej przenieść go do chłodnego i widnego pomieszczenia lub po prostu trzymać w mieszkaniu. Pomieszczenie nie powinno być zimne i wilgotne, gdyż roślinkę może zaatakować szara pleśń.

Kupiłam swoją roślinkę całkiem niedawno w Lidlu. W sierpniu stała na balkonie. Teraz przeniosłam ją do pokoju. Wrzesień mamy zimny, deszczowy i z balkonu nie ma wielkiego pożytku, a chciałoby się żeby roślinki cieszyły oko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *