Bóle głowy


Jest to mój problem i problem wielu ludzi. Jest masa porad, które mają złagodzić bóle głowy. Niektóre suplementy pomagają na bóle głowy – szczególnie kuracje oczyszczające organizm.
Oto kilka wyczytanych porad jak łagodzić bóle głowy. Organizm przyzwyczaja się do tabletek i trzeba je zmieniać bo dotychczasowe środki przestają działać.

Bóle napięciowe – spowodowane stresem lub długą pracą przy komputerze
– joga – Stań prosto, staraj się, by ucho, ramię, biodro oraz kostka nogi znalazły się w jednej linii. Delikatnie opuść głowę na prawe ramię, przytrzymaj kilka sekund i podnieś do pionu. Następnie opuść ją na lewe ramię. Znowu stań prosto. Unieś ramiona i powoli opuść głowę w kierunku klatki piersiowej (uniesienie ramion chroni kręgosłup szyjny przed przeciążeniem). Wyprostuj się. Z uniesionymi wciąż ramionami opuść głowę do tyłu, na kark. Ćwicz wolno i łagodnie.

Klęknij, a następnie usiądź na piętach. Trzymając plecy proste, pochyl się do przodu: połóż brzuch na kolanach, następnie wyciągnij ręce jak najdalej w przód i oprzyj czoło o podłogę. Jeżeli w tej pozycji masz naciągnięte mięśnie szyi, podłóż pod głowę poduszkę, wałek lub grubą książkę. Poleż w takiej pozycji minutę lub dwie.

– aromatoterapia – masowanie skroni olejkami lub aromatyczna kąpiel
– popić środek przeciwbólowy kawą – oczywiście jeśli możemy pić kawę
– uspokajająca herbata – zmieszać 4 łyżki liści melisy, szyszek chmielu i kwiatu passiflory, zalej szklanką wrzątku i parz 15 minut. Odcedź i wypij. Jeśli masz częste bóle głowy spowodowane emocjami, pomoże kuracja homeopatycznym preparatem Ignatia.

Migrena
– chłodna głowa – ochłodzenie czoła, skroni i karku – nacierając olejkiem, lub kładąc zimny kompres
– ciepłe dłonie – zanurzenie dłoni w ciepłej wodzie lub ciepła kąpiel
– herbaty ziołowe – herbatka ze złocienia maruny, a potem herbatka z czarnego bzu
– homeopatia – granulki Nux Vomica (5 x dziennie po 3 granulki) lub krople Spigelon (3 x razy dziennie po 10 kropli na łyżkę wody).

Zapobieganie migrenie:
– pić na czczo łyżeczkę oleju lnianego
– raz w tygodniu wymasować głowę olejem rokitnikowym. Podgrzać olej, na przykład zanurzając butelkę w ciepłej wodzie, następnie polać głowę i energicznie wcierać
– Wymieszaj łyżeczkę miodu z łyżeczką octu jabłkowego. Dolej pół szklanki wody. Pij codziennie rano na czczo przez miesiąc.
– 10 dni, co wieczór, bierz pod język łyżeczkę miodu i poczekaj, aż się rozpuści. Potem koniecznie trzeba umyć zęby
– jeść cebulę, czosnek i chrzan oraz rzodkiewki.
– unikać tłustych potraw, wieprzowych kiełbas


Akupresura:
– masować punkt między nosem a górną wargą
– uciskać punkt między kciukiem i palcem wskazującym

Masaż palców
– Do zabiegu potrzebne Ci są własne palce i jakieś narzędzie z cienkim, zaokrąglonym czubkiem, na przykład długopis. Akupresurę rób symetrycznie na palcach obu rąk. Zabieg powtórz 2-3 razy w ciągu najbliższej godziny czy dwóch.
– Jeśli ból zaczyna się na czole, skroniach, u nasady nosa między oczami i w oczach, masuj palec wskazujący. Dłoń ustaw wnętrzem do ciała i zegnij palec. Zobaczysz dwie kreski w zgięciach stawów. Ustaw długopis z wysuniętym wkładem na końcu drugiej kreski od paznokcia. Naciskaj tak, jakbyś chciała wwiercić się w staw. Masuj w ten sposób 2-3 minuty. Powtórz na palcu drugiej ręki.
– Jeżeli czujesz bolesną obręcz biegnącą przez środek głowy lub ból na ciemieniu, masuj palce środkowe obu rąk.
– Gdy ból zaczyna się z tyłu głowy, masuj mały palec. Przekręć dłoń zewnętrzną krawędzią do ciała. Naciśnij długopisem na koniec drugiej kreski od paznokcia i masuj 2-3 minuty, tak jak poprzednie palce.
– Przy bólu obejmującym połowę głowy masuj po kolei wszystkie palce.

Chińska gimnastyka chi-kung”

Stań swobodnie w lekkim rozkroku. Z wdechem unieś ręce na wysokość mostka, łokcie na zewnątrz, dłonie zewnętrzną stroną zwrócone do siebie. W tej pozycji z wydechem spleć palce, zaciśnij mocno dłonie i opuść łokcie.

Palce powinny boleć! Przytrzymaj 10-15 sekund (oddychaj). Z wydechem rozpleć dłonie i opuść ręce. Z wdechem znów podnieś ręce do klatki piersiowej i złącz dłonie na wysokości mostka, układając je jak do pacierza. Z wydechem naciśnij mocno dłońmi na siebie. Przytrzymaj kilkanaście sekund. Z wydechem opuść ręce. Następnie z wdechem rozłóż ręce na boki, a potem z wydechem przyciągnij je do klatki piersiowej tak, jakbyś chciała zagarnąć powietrze do serca. W ostatniej fazie ruchu, gdy dłonie znajdą się na wysokości mostka, a łokcie będą odstawione na zewnątrz, gwałtownym ruchem zaciśnij dłonie w pięści i napnij mocno ręce, ramiona i mięśnie klatki piersiowej. Przytrzymaj kilka sekund i wraz z wydechem rozluźnij, opuszczając ręce wzdłuż ciała.
Powtórz ćwiczenie 3 do 5 razy.

Porady powyżej wyczytałam w sieci

,

Jedna odpowiedź do “Bóle głowy”

 1. Ostatnio naukowcy odkryli, że zastrzyki botoksu redukujące zmarszczki mogą pomóc na bóle głowy.
  Dotyczy to bólów implodujących, czyli takich kiedy mamy poczucie, że głowa jest miażdżona.
  Zaś chorzy, którzy mieli migrenę eksplodującą nie odczuli poprawy.
  Światowa Organizacja Zdrowia wymienia migrenę jako jedną z 20 najbardziej wyniszczających przypadłości, ze względu na wpływ, jaki może wywrzeć na jakość życia.

  Botoks unieruchamia nerwy twarzy, które mogą być odpowiedzialne za dostarczanie wiadomości do mózgu, w tym wiadomości o bólu. Jednak przyczyna związku botoksu z redukcją implodujących bólów głowy jest niezbadana.
  Prowadzone są dalsze badania.

  Okazuje się, że botoks pomocny jest także na nadmierne pocenie i łysienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *