Co zrobić gdy masz skurcze?


Wywiad z naturopatą dr. Kuliszem w radio Kontestacja na temat sposobów odzyskania zdrowia, zdrowego zycia. Przeczytaj też moje notatki z poprzedniego wywiadu: szczepienia i autyzm  i  jak zdrowo żyć.

Jak uzupełnić poziom magnezu?

Często brak magnezu jest spowodowany stresem lub dużą ilością nagłych wysiłków. Brak magnezu spowodowany jest przez brak równowagi elektrolitycznej. Sod, potas i magnez powinny być w równowadze. Jeśli nie sa pojawiają się skurcze. Jeśli bierze się preparaty wapniowe, trzeba dodać do tego magnez. Najlepsze preparaty powinny być helatowane. Jeśli przyjmuje się wapń w postaci minerału wtedy trzeba wypić coś bardzo kwaśniego lub wziąć witaminę C co spowoduje, że minerał zostanie helatowany i bedzie łatwiej przekazany do krwioobiegu.

Naturalne sposoby – jarzyny z ogródka babci.

Od jakiegoś czasu panuje moda na jedzenie surowych jarzyn. Jednak ludziom brakuje możliwości trawienia surowych jarzyn jak mają krowy lub konie. Moda żeby jeść surowe jarzyny ma trochę sensu bo te warzywa, szczególnie zielone, mają dużo wartości odżywczych. Jednak organizm ludzki nie jest w stanie ich strawić. Natomiast jeśli dodamy trochę tłuszczu np. masła lub oliwy z oliwek to możemy wchłonąć 4-5 razy więcej składników odżywczych.  Dlatego jeśli jemy np. sałatę to trzeba ją jeść z tluszczem.

Jeśli jarzyny się trochę podgotuje to jest to proces jakby zapoczątkowaniem trawienia. Dzięki temu te warzywa można łatwiej strawić. Dlatego jarzyny są lepsze z tłuszczem lub lekko podgotowane niż surowe.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *