Jak dodać wideo na blogu


Warto umieszczać na blogu filmiki wideo. Sprawiają, że blog jest atrakcyjny, są lubiane i przyciągają oglądających na twoją stronę www lub bloga. Filmik można nakręcić przy pomocy aparatu cyfrowego lub kamery internetowej. Można też zgrać je z TV. Dobrym pomysłem jest prowadzenie wideo bloga.

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczanie twoich filmików na serwisie typu YouTube lub Vimea zamiast przesyłania ich na serwer. Dlaczego:

  • niekiedy filmy kręcone aparatem cyfrowym mają format, który nie nadaje się do umieszczenia w sieci. Taki film trzeba skonwertować używając specjalnego oprogramowania np. darmowy WMV Converter. Natomiast YouTube automatycznie konwertuje pliki wideo.
  • filmiki pożerają transfer i jeśli masz ich dużo mogą spowodować, że wyczerpiesz transfer, który trzeba będzie dokupić
  • twoje filmy na YouTube zwiększają oglądalność twojego bloga

Na YouTube trzeba sie zarejestrować. Można tu założyć własny profil i traktować go jako kolejną stronę www. Można prowadzić bloga skladającego się z samych filmików. Zobacz mój kanał na YouTubie. Można też zarabiać na YouTube.

Jak wstawić video z YouTube na blog

Najprostszym sposobem umieszczania filmikow w sieci  jest wstawienie ich  na serwis typu YouTube,Vimeo. Wystarczy taki filmik przesłać, następnie skopiować fragment kodu (klikamy Umieść), i wstawić ten fragment kodu  do źródła strony www lub wpisu na blogu. Kod ten umieszczamy w edytorze html.  Nie jest do tego celu potrzebna żadna wtyczka. Po prostu kopiujesz i wklejasz kod.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *